زمان مطالعه: 13 دقیقه

بهترین جراح بینی تهران کیست و با چه شرایطی جراحی بینی انجام می دهد ؟ این دو مورد از جمله سوالاتی هستند که میان متقاضیان جراحی زیبایی بینی مطرح می گردد. عمل بینی به عنوان یکی از پر طرفدارترین جراحی های زیبایی روز محسوب می شود. اکثر افراد متقاضی به دنبال پاسخ درستی برای سوالات مطرح شده می باشند.

فرم ظاهر بینی به عنوان عضوی که در وسط صورت قرار دارد ، روی زیبایی صورت تاثیر بالایی خواهد داشت ؛ لذا این موضوع حساسیت انتخاب جراح بینی را افزایش می دهد. در مقاله پیش رو قصد داریم شما را با بهترین جراح بینی تهران و نحوه انتخاب بهترین جراح آشنا نماییم ؛ اما قبل از آن که بر روی این مسئله متمرکز شویم لازم دانستیم توضیحاتی درباره این جراحی ارائه نماییم. رینوپلاستی  که با نام ” عمل زیبایی بینی ” نیز شناخته می شود ، معمولا با هدف بهبود ظاهر بینی انجام می شود که در این صورت در حین این جراحی ، غضروف و استخوان بینی اصلاح می شود. لازم به ذکر است که این عمل جراحی برای ترمیم شکستگی و سایر مشکلات ساختاری بینی نیز انجام می گیرد. فرم جدید بینی باید به شکلی باشد که با آناتومی صورت فرد ، سازگار بوده و هارمونی و تناسب چهره را بهم نریزد.

با تجربه ترین و بهترین جراح بینی تهران کیست ؟

بهترین جراح بینی تهران کسی است که جراحی را با علم و تجربه خود و با استفاده از تکنیک های مناسبی انجام دهد و بهترین و رضایت بخش ترین نتیجه جراحی را برای بیمار به همراه داشته باشد ، بدون آن که به عملکرد بینی آسیب بزند. در جراحی زیبایی بینی با توجه به آناتومی صورت ، فرم و اندازه بینی تغییر می یابد. این تغییرات ؛ شامل باریک شدن نوک بینی یا قسمت های فوقانی ، بزرگ و کوچک شدن سایز بینی ، تغییر زاویه میان بینی و لب و غیره می باشد. جراح بینی خوب با به کار گیری خلاقیت و مهارت خود حین عمل ، می تواند هر کدام از اعمال فوق را به خوبی پیاده سازی نماید.

بهترین جراح بینی تهران

خصوصیات بهترین دکتر عمل بینی در تهران

 • در نظر گرفتن تناسب بینی با آناتومی صورت
 • حفظ عملکرد تنفسی توام با تغییر ظاهر بینی
 • اهمیت دادن به سلیقه و خواسته های منطقی بیمار
 • انجام جراحی هر گونه از بینی با شرایط متفاوت
 • اولویت کار خود، سلامت و منفعت بیمار باشد.

بینی به عنوان عضو برجسته صورت نسبت به دیگر اعضای صورت آسیب پذیرتر می باشد. در اثر انحراف بینی ، شکستگی بینی و دیگر مشکلاتی که در سوانح و اتفاقات روزانه رخ می دهد ، آسیب دیدگی بینی به وجود می آید. جراحی دماغ با هدف برطرف نمودن هر کدام از مشکلات به وجود آمده مناسب ترین راه پیشنهادی می باشد. کم تجربه بودن دکتر عمل بینی باعث می شود تغییرات اعمال شده رضایت بخش واقع نشود. به همین علت است که انتخاب بهترین دکتر جراح بینی در تهران حائز اهمیت خواهد شد.

انتخاب بهترین جراح بینی تهران

انتخاب یک جراح مجرب و ماهر از اولین و اساسی ترین اقدامات قبل از جراحی بینی می باشد که نقش موثری در ایجاد نتایج مطلوب در جراحی ایفا می نماید. بیشتر افراد متقاضی این عمل در مورد اینکه چگونه بهترین جراح بینی در تهران را انتخاب کنند ؟ سوالاتی داشته اند و اینکه با توجه به موقعیت مکانی نمی دانند چگونه باید در مورد دکتر بینی تحقیق نمایند. چگونگی انتخاب جراح بینی خوب در تهران و بهترین جراح بینی گوشتی در تهران و بهترین جراح بینی در تهران کیست از جمله سوالات می باشد که در ذهن افراد کاندیدای این جراحی ایجاد می شود.

پنج گام طلایی در یافتن بهترین جراح بینی تهران

1 . جراح منتخب دارای بورد تخصصی جراحی زیبایی دماغ باشد. بعنوان اولین قدم در فرایند انتخاب بهترین جراح بینی تهران ، مطمئن شوید که دکتر جراحی بینی بالقوه تان ، دارای بورد تخصصی است. یک پزشک یا جراح دارای بورد تخصصی ، پزشکی است که دوره های آموزشی لازم را پشت سر گذاشته و با موفقیت ، آزمون های مرتبط را برای دریافت گواهی در تخصص مورد نظر ، برای انجام جراحی ، سپری کرده است. جراحان رینوپلاستی در جراحی پلاستیک یا جراحی ترمیمی یا تخصص حلق و گوش و بینی ، دارای بورد تخصصی هستند. البته ، تمام پزشکان در حوزه جراحی پلاستیک یا حلق و گوش و بینی ، متخصص عمل زیبایی بینی نیستند.

2 . گام دوم ، ارزیابی تجربه و مهارت جراح است. تجربه جراح در انجام عمل ، یک فاکتور مهم در انتخاب یک جراح بینی خوب است. کسب اطلاعات درباره تجربه جراح و تعداد جراحی های بینی انجام داده در طول دوره کاری ، حائز اهمیت است.

3 . مشاهده گالری عکس های قبل و بعد از عمل سایر بیماران جراحی شده به دست جراح بالقوه شما ، گام سوم ، محسوب می شود. دانش و تجربه یک جراح بینی خوب ، بر روی چهره بیماران جراحی شده به دست او نمایان می شود. در واقع عکس های قبل و بعد سایر بیماران ، می تواند راهی برای دستیابی به سبک سلیقه و مهارت جراح به شمار آید. بعلاوه ، با مشاهده عکس های قبل و بعد سایر بیماران این جراح ، می توانید نتیجه جراحی های شبیه به بینی خودتان به دست جراح بالقوه تان را مشاهده کنید. این مرحله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است ، چون برخی پزشکان در جراحی برخی انواع بینی ، تبحر بیشتری دارند.

4 . با سایر بیماران جراح بالقوه تان صحبت کنید. صحبت رو در رو با افرادی که به دست جراح منتخب شما جراحی شده اند ، روش خوبی برای دستیابی به اطلاعات درجه یک درباره دکتر عمل بینی می باشد. بنابراین ، اگر برخی دوستان یا نزدیکان شما توسط این جراح ، درمان شده اند ، می توانید با آنها صحبت کرده و از تجربه آنها با پزشک منتخب تان ، کسب اطلاعات کنید.

5 . کیفیت برقراری ارتباط جراح با بیماران را ارزیابی کنید. مشاوره قبل از عمل ، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چون باید به آن بعنوان فرصتی برای صحبت با پزشک درباره خواسته ها و بیان دغدغه ها درباره پروسیجر نگریست. یک جراح بینی خوب ، یک مستمع خوب در طول جلسه مشاوره قبل از جراحی بوده و وقت خود را برای شفاف سازی همه مطالب مرتبط با این عمل برای بیمار خود از قبیل فرایند جراحی ، خطرات بالقوه ، نحوه خودمراقبتی در طول دوره ریکاوری ، اختصاص می دهد.

بعلاوه ، جراح باید به شیوه ای با بیمار خود صحبت کند که استرس او را قبل از جراحی به حداقل رسانده و در پاسخ دادن به سوالات بیمار خود در خصوص مسائل مرتبط با عمل جراحی ، مشتاق عمل کند.

حتی اگر جراح از مهارت بسیار بالایی برخوردار باشد ولی نتواند انتظارات و توقعات بیمار خود را درک کند ، نمی تواند نتیجه مطلوبی را از نگاه بیمار ، خلق کند. بنابراین ، توجه به توانایی پزشک در برقراری یک ارتباط مثبت بسیار حائز اهمیت است.

فیلم نمونه کار جراحی بینی بهترین جراح بینی تهران

روش انتخاب بهترین جراح بینی تهران

 • اولین مراحله سرچ کردن بهترین جراح بینی تهران در موتورهای جستجو است که لیستی از جراحان بینی نمایش داده می شود.
 • افراد می توانند با مراجعه به سایت جراح زیبایی بینی و رفتن به گالری تصاویر یا صفحه اینستاگرام نمونه کارهای قبل و بعد از عمل ، دکتر بینی را مشاهده نمایند.
 • افراد داخل سایت جراح بینی خوب با مراجعه به درباره دکتر می توانند در مورد تخصص و تجربه و میزان مهارت و غیره جراح بيني اطلاعات کسب نماید.
 • بعد از این مراحل فرد می تواند با مراجعه حضوری به مطب با جراح زیبایی بینی مشاوره داشته باشد و در مورد انتظار خود از انجام جراحی دماغ صحبت کند و جراح بيني با توجه به نوع و ساختار بینی یک دیدگاه کلی از عمل زیبایی دماغ به فرد خواهد داد تا فرد بتواند برای انجام عمل خود تصمیم گیری نماید.
 • فرد می تواند با بیمارانی که در مطب حضور دارند صحبت کند و میزان رضایتشان را از انجام جراحی زیبایی جویا شود.
 • طبق مواردی که در بالا ذکر شد فرد می تواند انتخاب خود را با اطمینان به جراح نهایی نماید چرا که جراحی موفق در راستای اطمینان به بهترین جراح بینی خود قرار دارد.

مشاوره با بهترین جراح بینی قبل از جراحی

افراد پیش از آن که تصمیم نهایی خود را برای انجام عمل زیبایی بینی بگیرند باید به یک جراح بینی خوب و مجرب مراجعه نموده و در جلسه مشاوره با ایشان شرکت کنند. دکتر بینی باید ساختار زیرین بینی و  ضخامت پوست بیمار را ، در جلسه مشاوره مد نظر قرار دهد و با توجه به نوع بینی و جنس پوست آن و همچنین تناسبات چهره و خواسته بیمار ، بهترین مدل بینی را به وی پیشنهاد دهد.

بهترین جراح بینی استخوانی

به طور کلی به بینی هایی که غضروف مستحکم و استخوانی قوی دارند و میزان چربی پوست آن ها بسیار کم است و در واقع پوست نازکی دارند ، بینی استخوانی اطلاق می شود. معمولا بر روی پل بینی های استخوانی ، یک برآمدگی یا اصطلاحا قوز وجود دارد ؛ از این رو افرادی که دارای بینی استخوانی هستند ، عمدتا با هدف برداشتن قوز بینی اقدام به انجام جراحی زیبایی دماغ می نمایند. با توجه به ویژگی هایی که برای بینی های استخوانی برشمردیم ، به جرأت می توان اذعان داشت که این نوع از بینی ها ، انجام جراحی را برای بهترین دکتر عمل بینی در تهران راحت تر می کنند و امکان اعمال تغییرات مورد نظر بر روی بینی را به خوبی فراهم می آورند.

لذا باید اشاره داشت که افراد با بینی استخوانی ، بهترین کاندیدا برای جراحی زیبایی می باشند. همچنین ناگفته نماند که بینی های استخوانی را با انجام جراحی بینی استخوانی می توان به هر یک از مدل های طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی جراحی کرد ؛ البته شایان ذکر است که مدل مناسب بینی برای هر فرد ، با توجه به ساختار چهره او و صلاحدید جراح انتخاب می شود و هرگز نباید همه بینی های استخوانی را به یک فرم جراحی کرد ؛ چرا که این کار ممکن است سبب بر هم خوردن توازن و هارمونی چهره فرد شده و نه تنها سبب بهبود چهره او نشود ، بلکه زیبایی چهره وی را نیز به چالش کشیده و تاثیر سوء بر آن بگذارد.

مهم ترین نکته ای که در خصوص بینی های استخوانی باید به آن اشاره داشت ؛ این است که اگرچه جراحی این نوع از بینی ها به مراتب ساده تر از بینی های گوشتی است ، اما این موضوع هرگز بدان معنا نیست که عمل دماغ های استخوانی را می توان به هر جراحی واگذار کرد. زیرا علیرغم تمام نقاط بالقوه ای که بینی های استخوانی دارند ، باز هم ممکن است در صورتی که توسط یک جراح بینی کم تجربه انجام شوند ، به نتایج ناخوشایندی بیانجامند و فرد را دستخوش عوارض متعددی قرار دهند.

لذا در صورتی که نوع بینی شما استخوانی است ، نسبت به انتخاب دکتر زیبایی بینی اهمال نکنید و گمان نکنید که هر پزشکی می تواند بهترین نتیجه را از عمل زیبایی برای شما به ارمغان بیاورد ؛ در نتیجه اکیدا توصیه می شود برای انجام جراحی زیبایی فارغ از نوع بینی ( استخوانی یا گوشتی ) حتما به بهترین دکتر بینی مراجعه فرمایید تا نتایج ایده آل و مطلوبی برای تان حاصل گردد.

بهترین جراح بینی تهران

بهترین جراح بینی طبیعی

امروزه ، معیارهای زیبایی شناختی نسبت به ادوار گذشته ؛ تغییرات بسیاری داشته است. در حال حاضر بر خلاف دهه های گذشته که داشتن یک بینی کوچک ، دالّ بر زیبایی بینی بود ، داشتن یک بینی طبیعی و متناسب با دیگر عناصر صورت ، معیار زیبایی بینی تلقی می شود. بنابراین شاهد آن هستیم که در حال حاضر ، اکثریت متقاضیان جراحی زیبایی به دنبال یافتن بهترین جراح بینی طبیعی می باشند تا بینی آن ها را به طبیعی ترین نحو ممکن یا اصطلاحا نچرال عمل کند.

استراتژی جراحی نچرال استاتیک یا در واقع همان جراحی بینی طبیعی ، بر این اصل استوار است که در عین حفظ استخوان ، بافت نرم و غضروف بینی در موقعیت نرمال و طبیعی ؛ ایرادات بینی را مرتفع ساخته و ظاهری طبیعی برای فرد به ارمغان آورد. در حقیقت عمل طبیعی ، بدین نحو است که با انجام آن ؛ بینی شما به شکلی در می آید که به نظر نمی رسد جراحی شده و هیچ کس به جز افراد متخصص نمی توانند متوجه شوند که بینی شما جراحی شده است ؛ چرا که ظاهر بینی طبیعی ، کاملا متناسب با ساختار صورت است و هماهنگی اعضای چهره را بر هم نریخته است.

ضمنا توجه داشته باشید که در صورت انجام جراحی بینی طبیعی ، با گذشت زمان و بالا رفتن سن ؛ همچنان فرم بینی شما حفظ شده و با سن و سال تان مغایرتی ندارد. حال که از مزایای این جراحی آگاه شدید ، به احتمال زیاد این سوال در ذهن تان پدید آمده است که بهترین جراح بینی طبیعی در تهران کیست ؟ برای یافتن بهترین دکتر بینی طبیعی ، باید همین عبارت را در گوگل یا شبکه های مجازی وارد کنید ؛ تا لیستی از بهترین جراحانی که در این زمینه فعالیت می کنند و کارنامه درخشانی دارند را بیابید.

پیشنهاد ما به شما دکتر روزینا بشارتی زاده متخصص گوش و حلق و بینی و بهترین جراح بینی تهران می باشند ؛ به صراحت می توان از دکتر بشارتی زاده به عنوان برجسته ترین و حاذق ترین جراح بینی طبیعی ( نچرال استاتیک ) یاد کرد. نتایج درخشانی که ایشان از عمل زیبایی برای مراجعین خود رقم می زنند ، به قدری تحسین برانگیز است که ایشان را کانون توجه بازیگران و سلبریتی های مشهور کشور از جمله خانم ها نیوشا ضیغمی ، آرام جعفری و غیره قرار داده است. برای دیدن نمونه کارهای خانم دکتر بشارتی زاده ، می توانید به وبسایت اصلی و اینستاگرام ایشان سر بزنید ؛ آن چه که می بینید گویای مهارت بالا و ید طولای ایشان در حوزه جراحی زیبایی می باشد.

فیلم جراحی بینی نیوشا ضیغمی توسط بهترین جراح بینی تهران

معیارهای مهم در انتخاب بهترین جراح بینی تهران

هنگامی که با روش های ذکر شده در مقاله ، بهترین جراح بینی را انتخاب کردید و برای مشاوره به مطب ایشان مراجعه فرمودید ؛ باید یکسری نکات کلیدی و مهم را مدنظر قرار دهید تا مطمئن شوید که انتخاب تان صحیح بوده و به این ترتیب با طیب خاطر و بدون نگرانی انجام جراحی خود را به ایشان محول کنید. به طور کلی از دیدگاه انجمن جراحان پلاستیک ، تعریف مشخصی برای جراح خوب بینی تعریف شده و معیارهایی در این راستا معرفی شده است. البته باید خاطر نشان شد که افزون بر معیارهای تعریف شده از سوی انجمن علمی جراحان پلاستیک ، باید خصوصیات و ویژگی های اخلاقی جراح و نحوه برخورد و تعامل وی با بیمار نیز مد نظر قرار گیرد.

معیارهای مهمی که برای انتخاب بهترین جراح بینی ، باید مورد آنالیز و ارزیابی قرار دهید ؛ از قرار ذیل می باشند :

شما باید در جلسه مشاوره ؛ نوع تخصص جراح و نیز مدارک تحصیلی ایشان را بررسی نمایید ؛ زیرا بهترین جراح قطعا علم کافی در زمینه جراحی را داراست و این موضوع بر این مسئله دلالت دارد که ایشان با همه تکنیک های نوین این عمل آشنا است و می تواند دستیابی به بهترین نتایج از عمل جراحی زیبایی را برای شما تحقق بخشد.

باید سابقه کار جراح را ارزیابی کنید ، زیرا تجربه بالای جراح می تواند بیانگر مهارت بالای ایشان بوده و دستیابی به نتایج قابل قبول از عمل را تا حد قابل قبولی تضمین کند ؛ بدین منظور تعداد عمل هایی که ایشان انجام داده اند را بررسی کنید.

بهترین جراح بینی تهران

مشاهده نمونه کارهای جراح مورد نظر را فراموش نکنید ، چرا که این کار می تواند شما را با سبک کار جراح آشنا کند و به عبارتی مبیّن میزان موفقیت های ایشان باشد.

از دیگر مواردی که اکیدا توصیه می شود در جلسه مشاوره به آن توجه داشته باشید ؛ این است که اخلاق حرفه ای جراح را بررسی و ارزیابی نمایید. برای این کار باید صبر و شکیبایی ایشان را در هنگام معاینه و نیز پاسخگویی به سوالاتی که مطرح می کنید ، بسنجید.

از دیگر ویژگی های اخلاقی ای که یک جراح بینی خوب باید از آن برخوردار باشد ؛ این است که در انتخاب بیماران خود منطقی و مطابق با اصول حرفه ای – پزشکی عمل کند ؛ یعنی چنانچه فردی نیاز به عمل نداشته باشد یا این که مدلی را برای عمل انتخاب کرده باشد که با هارمونی صورت او تناسبی ندارد ، به خوبی او را راهنمایی کرده و از تبعاتی که ممکن است با انتخاب نادرست مدل بینی حادث گردد ، وی را آگاه سازد.

متاسفانه چه بسا جراحانی که صرفا به منافع مالی خود می اندیشند و بدون در نظر گرفتن اصول علمی زیبایی شناسی و تنها برای جلب بیماران بیشتر ، نظرات نامعقول و غیرمنطقی متقاضی این عمل را معیار کار خود قرار داده و با انجام جراحی طبق خواسته بیمار ، در نهایت نتیجه ناخوشایندی را رقم زده و مشکلات تنفسی و نیز عدم رضایت از فرم بینی را برای بیمار به ارمغان می آورند.

از این رو افرادی که بنا به هر دلیلی تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی دارند ، باید معیارهای فوق الذکر را به خوبی در نظر گرفته و با انتخاب بهترین و حاذق ترین دکتر بینی ، امکان رویارویی با هر گونه عارضه از انجام عمل یا نتیجه نامطلوب از این عمل زیبایی را به حداقل ممکن برسانند.

بهترین جراح بینی تهران

عدم انتخاب بهترین جراح بینی چه عوارضی در پی خواهد داشت ؟

از جمله اختلالات و عوارضی که در صورت عدم انتخاب صحیح جراح بینی ، پیش خواهد آمد ؛ می توان موارد ذیل را نام برد :

 1. اختلالات تنفسی و عملکردی بینی
 2. از دست دادن حس بویایی
 3. مواجهه با توقف تنفس در حین خواب ( آپنه خواب )
 4. سردردهای مکرر و طولانی
 5. آسیب دیدگی بافت و غضروف های بینی
 6. غیرقرینه شدن حفره های بینی
 7. سربالا شدن بیش از اندازه نوک بینی
 8. کوچک شدن بیش از حد سوراخ های بینی

سخن پایانی :

در این مقاله سعی کردیم که به اجمال ، کلیه مواردی که باید در انتخاب بهترین جراح بینی تهران یا سایر شهر ها در نظر گرفته شوند ؛ را بررسی نماییم. امید است که با آن چه که در این مجال به آن پرداختیم ، توانسته باشیم پاسخ سوالات شما را داده و شما را در انتخاب بهترین جراح بینی و متعاقبا کسب نتایج رضایت بخش از عمل یاری نموده باشیم.