بهترین جراح بینی تهران کیست ؟

بهترین جراح بینی تهران کیست و با چه شرایطی جراحی زیبایی بینی انجام می دهد ؟ از جمله سوالاتی هستند که میان متقاضیان جراحی زیبایی بینی مطرح می گردد.

جراحی بینی به عنوان یکی از پر طرفدارترین جراحی های زیبایی روز محسوب می شود. اکثر افراد متقاضی به دنبال پاسخ درستی برای سوالات مطرح شده می باشند.

فرم ظاهر بینی به عنوان عضوی که در وسط صورت قرار دارد ، روی زیبایی صورت تاثیر بالایی خواهد داشت ؛ لذا این موضوع حساسیت انتخاب جراح بینی را افزایش می دهد.

در مقاله پیش رو قصد داریم شما را با بهترین جراح بینی تهران و نحوه انتخاب بهترین جراح آشنا نماییم ؛ اما قبل از آن که بر روی این مسئله متمرکز شویم لازم دانستیم توضیحاتی درباره جراحی بینی ارائه نماییم.

جراحی بینی

رینوپلاستی  که با نام ” جراحی بینی ” نیز شناخته می شود ، معمولا با هدف بهبود ظاهر بینی انجام می شود که در این صورت در حین رینوپلاستی ، غضروف و استخوان بینی اصلاح می شود.

لازم به ذکر است که رینوپلاستی برای ترمیم شکستگی و سایر مشکلات ساختاری بینی نیز انجام می گیرد.

فرم جدید بینی باید به شکلی باشد که با آناتومی صورت فرد ، سازگار بوده و هارمونی و تناسب چهره را بهم نریزد.

با تجربه ترین و بهترین جراح بینی تهران کیست ؟

بهترین جراح بینی تهران کسی است که جراحی بینی را با علم و تجربه خود و با استفاده از تکنیک های مناسبی انجام دهد و بهترین و رضایت بخش ترین نتیجه جراحی زیبایی بینی را برای بیمار به همراه داشته باشد ، بدون آن که به عملکرد بینی آسیب بزند.

در عمل زیبایی بینی با توجه به آناتومی صورت ، فرم و اندازه بینی تغییر می یابد.

این تغییرات ؛ شامل باریک شدن نوک بینی یا قسمت های فوقانی ، بزرگ و کوچک شدن سایز بینی ، تغییر زاویه میان بینی و لب و غیره می باشد.

جراح بینی خوب با به کار گیری خلاقیت و مهارت خود حین جراحی بینی ، می تواند هر کدام از اعمال فوق را به خوبی پیاده سازی نماید.

بهترین جراح بینی تهران

خصوصیات جراح بینی خوب

 • در نظر گرفتن تناسب بینی با آناتومی صورت
 • حفظ عملکرد تنفسی توام با تغییر ظاهر بینی
 • اهمیت دادن به سلیقه و خواسته های منطقی بیمار
 • انجام جراحی هر گونه از بینی با شرایط متفاوت
 • اولویت کار خود، سلامت و منفعت بیمار باشد.

بینی به عنوان عضو برجسته صورت نسبت به دیگر اعضای صورت آسیب پذیرتر می باشد. در اثر انحراف بینی ، شکستگی بینی و دیگر مشکلاتی که در سوانح و اتفاقات روزانه رخ می دهد ، آسیب دیدگی بینی به وجود می آید.

جراحی بینی با هدف برطرف نمودن هر کدام از مشکلات به وجود آمده مناسب ترین راه پیشنهادی می باشد.

کم تجربه بودن جراح بینی باعث می شود تغییرات اعمال شده رضایت بخش واقع نشود.

به همین علت است که انتخاب جراح بینی خوب و با تجربه حائز اهمیت خواهد شد.

انتخاب جراح بینی

انتخاب بهترین جراح بینی از اولین و اساسی ترین مراحل قبل از جراحی بینی می باشد که نقش موثری در ایجاد نتایج مطلوب جراحی بینی ایفا می نماید.

بیشتر افراد متقاضی جراحی بینی در مورد اینکه چگونه بهترین جراح بینی را انتخاب کنند ؟ سوالاتی داشته اند و اینکه با توجه به موقعیت مکانی نمی دانند چگونه باید در مورد جراح بینی تحقیق نمایند.

چگونگی انتخاب جراح بینی خوب در تهران و بهترین جراح بینی گوشتی در تهران و بهترین جراح بینی در تهران کیست از جمله سوالات می باشد که در ذهن افراد کاندیدای جراحی بینی ایجاد می شود.

روش انتخاب بهترین جراح بینی

 • اولین مراحله سرچ کردن بهترین جراح بینی در موتورهای جستجو است که لیستی از جراحان بینی نمایش داده می شود.
 • افراد می توانند با مراجعه به سایت جراح بینی و رفتن به گالری تصاویر یا صفحه اینستاگرام نمونه کارهای قبل و بعد از عمل بینی جراح بینی را مشاهده نمایند.
 • افراد داخل سایت جراح بینی با مراجعه به درباره ی دکتر می توانند در مورد تخصص و تجربه و میزان مهارت و غیره جراح بینی اطلاعات کسب نماید.
 • بعد از این مراحل فرد می تواند با مراجعه حضوری به مطب با جراح بینی مشاوره داشته باشد و در مورد انتظار خود از انجام جراحی بینی صحبت کند و جراح بینی با توجه به نوع و ساختار بینی یک دیدگاه کلی از عمل زیبایی بینی به فرد خواهد داد تا فرد بتواند برای انجام عمل بینی خود تصمیم گیری نماید.
 • فرد می تواند با بیمارانی که در مطب حضور دارند صحبت کند و میزان رضایتشان را از انجام جراحی زیبایی بینی جویا شود.
 • طبق مواردی که در بالا ذکر شد فرد می تواند انتخاب خود را با اطمینان به جراح بینی نهایی نماید چرا که جراحی بینی موفق در راستای اطمینان به جراح بینی خود قرار دارد.

مشاوره قبل از جراحی بینی

افراد پیش از آن که تصمیم نهایی خود را برای انجام جراحی زیبایی بینی بگیرند باید به یک جراح بینی خوب و مجرب مراجعه نموده و در جلسه مشاوره با ایشان شرکت کنند.

جراح بینی باید ساختار زیرین بینی و  ضخامت پوست بیمار را ، در جلسه مشاوره مد نظر قرار دهد و با توجه به نوع بینی و جنس پوست آن و همچنین تناسبات چهره و خواسته بیمار ، بهترین مدل بینی را به وی پیشنهاد دهد.

فرایند جراحی بینی به چه نحو است ؟

جراحی بینی تحت بیهوشی انجام می شود و در واقع ، یک عمل سرپایی است ؛ یعنی نیازی به بستری شدن در مرکز جراحی ندارد.

جراح بینی در راستای انجام رینوپلاستی ، ابتدا برش هایی در حفره بینی ایجاد می کند و در مواردی که نیاز به ایجاد تغییرات گسترده ای باشد ، پایه بینی را نیز برش می زند. سپس استخوان و غضروف داخلی را تغییر شکل داده و ظاهری خوشایندتر ایجاد می کند.

تکنیکهای جراحی:

جراحی بینی باز:

یک برش کوچک در پایه بینی حدفاصل سوراخ های بینی زده میشود. در این روش، جراح دید بهتر و دسترسی آسان به اجزای بینی، ساختار زیرین استخوان و غضروف دارد. رینوپلاستی باز معمولا مداخله ای است و در جراحی های ترمیمی و پیچیده، نارسایی های پزشکی بینی مانند مشکل تنفسی، جراحتهای بینی مانند شکستگی، نارسایی مادرزادی استفاده می شود. در رینوپلاستی ترمیمی هدف ساختار بینی است. با وجود اینکه برش خارجی درقسمت تحتانی بینی، زده میشود، بسیار خوب و زیبا بهبود می یابد. در موارد بسیاری، می توان از تکنیک های پیشرفته پیوند غضروف در این جراحی استفاده کرد. پیوندهایی که پشتیبانی و ساختار طولانی مدت بیشتری دارند با دقت بیشتری در محل خود قرار میگیرند.

جراحی بینی بسته: برش های لازم در داخل سوراخ بینی زده می شود. به همین دلیل، ساختار بینی در دامنه دید جراح قرار نمی گیرد. از طرف دیگر، هیچ برشی روی پوست زده نمی شود و اثر زخمی نیز ایجاد نمی شود. جراح برای افزایش دید از آندوسکوپ استفاده می کند. جراحی بینی بسته به بیمارانی توصیه می شود که خواستار تغییرات مختصری در ساختار بینی هستند. رینوپلاستی بسته به بیماران با بینی گوشتی به دلیل داشتن بافت زیاد و غدد چربی، محدودیت دید و قدرت عمل جراح توصیه نمی شود.

اهمیت اقدامات قبل از جراحی بینی

حصول نتایج مطلوب از جراحی زیبایی بینی پیش از هر چیز و در وهله اول ، مستلزم انتخاب جراح بینی است و پس از آن در گرو رعایت صحیح و اصولی اقدامات و مراقبت های قبل و بعد از این عمل جراحی می باشد.

در ادامه بر آنیم تا اهمّ اقدامات مراقبتی قبل از جراحی بینی را اختصارا تشریح نماییم. جهت کسب آگاهی کافی در این زمینه با ما همراه باشید.

اقدامات قبل از جراحی بینی

 • به متقاضیان جراحی بینی توصیه می شود ، در راستای دستیابی به نتایج بهینه از این عمل جراحی دستورالعمل های زیر را به درستی رعایت نمایند.
 • افرادی که علاقمند به انجام جراحی بینی هستند باید در جلسه مشاوره ای که قبل از روز جراحی ترتیب داده می شود ؛ با جراح معالج خود در خصوص اهدافی که از انجام این جراحی دارند ، گفتگو نمایند.
 • متقاضیان جراحی بینی باید در نظر داشته باشند که ویژگی ها و مختصات چهره هر فرد ، منحصر به فرد بوده و بنابراین نتیجه ای که از جراحی بینی حاصل می گردد در هر فردی متفاوت خواهد بود ؛ لذا افراد باید از جراحی بینی ، توقعاتی معقولانه داشته باشند.
 • پزشک جراح بینی به منظور بررسی وضعیت سیستماتیک بدن متقاضی جراحی بینی ، یکسری آزمایشات مخصوص تجویز می کند که فرد باید قبل از جراحی آن را انجام داده و نتیجه را در روز عمل در اختیار جراح معالج خویش قرار دهد.
 • برخی داروها ؛ از جمله آسپرین ، بروفن و به طور کلی داروهایی که باعث اختلال در انعقاد خون می شوند از 2 هفته قبل از عمل بینی باید به طور کامل قطع گردد تا بدین ترتیب از تشدید خونریزی در حین عمل ، پیشگیری به عمل آید.

اقدامات لازم قبل از جراحی بینی

 • کلیه دخانیات حاوی نیکوتین اعم از سیگار ، قلیان و همچنین مشروبات الکلی از مواردی هستند که سبب اختلال در فرآیند اکسیژن رسانی خون شده و می توانند در طول عمل جان فرد را به مخاطره بیاندازند ، لذا توصیه می شود حداقل از 2 هفته قبل از عمل بینی از مصرف آن ها اجتناب گردد.
 • افرادی که بنا به هر دلیلی داروهای خاص مصرف می کنند ، حساسیت دارویی دارند یا مبتلا به بیماری های خاص هستند ، موظفند که جراح معالج خود را از این موضوع مطلع نمایند.
 • از 8 ساعت قبل از عمل بینی ، خوردن و نوشیدن هر نوع ماده غذایی و نوشیدنی ممنوع است ؛ چرا که معده در حین عمل باید خالی باشد.
 • داشتن آرایش برای خانم ها در روز عمل بینی ، ممنوع است.
 • آقایان در روز عمل بینی باید حداقل ریش و سبیل را داشته باشند.
 • افراد باید از به همراه داشتن هرگونه زیورآلات و وسایل فلزی در روز عمل بینی خودداری نمایند.
 • پوشیدن لباس های گشاد یا دکمه دار در روز عمل بینی توصیه می شود تا بدین ترتیب فرد پس از ترخیص و در هنگام تعویض لباس با مشکل مواجه نگردد.
 • حضور متقاضی جراحی بینی از حداقل نیم ساعت قبل از عمل ، در محل جراحی ضروری است و توصیه می گردد که فرد حداقل یک نفر همراه داشته باشد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • بیمار تا چند ساعت بعد از عمل احساس سرگیجه و حالت تهوع مختصری دارد که مسئله ای طبیعی است.
 • در برخی موارد بیمار طی ساعات ابتدایی پس از جراحی ، احساس گلو درد و سرماخوردگی خواهد کرد که ناشی از وجود لوله بیهوشی در حین عمل می باشد و مصرف مایعات گرم می تواند در رفع این مسئله کمک کننده باشد.
 • به دلیل عدم وجود تامپون داخل بینی ، تا 2 روز پس از عمل با ترشح خونابه از بینی مواجه خواهید بود. توجه داشته باشید که به منظور تمیز کردن خونابه ها از روی بینی حتما از گاز استریل استفاده کنید ، زیرا در صورت استفاده از دستمال کاغذی امکان آلودگی وجود خواهد داشت.
 • تا چند روز بعد از عمل ، 2 الی 3 بالش زیر کمرتان بگذارید و در حالت نیمه نشسته بخوابید ؛ یعنی به نحوی که سر ، سینه و بالاتنه تان بالاتر از سطح پاهای تان قرار گیرد.
 • تورم و کبودی تا ٧٢ ساعت بعد از عمل تشدید می گردد و پس از روز چهارم ، تدریجا مرتفع می شود.
 • نحوه خوابیدن شما تا 2 الی 3 هفته اول بعد از عمل باید به صورت طاقباز باشد و به پهلو نخوابید.
 • توجه داشته باشید که بعد از عمل نباید خیلی خم شوید و همچنین باید از فریاد زدن با صدای بلند نیز پرهیز کنید.
 • در مورد خنده بعد از عمل نباید با فشار نخنديد.
 • در صورتی که عطسه داشتید با دهان باز عطسه کنید تا به بینی فشار وارد نشود.
 • از روز پس از عمل ، داخل بینی را روزی٣ بار با سرم مخصوص شستشو دهيد، لازم به ذکر است که بدین منظور باید هر بار سرنگ را به میزان ١٠سی سی پر كنيد و با یک حرکت محتویات سرنگ را در هر سوراخ بینی خالی کنید.

سایر مراقبت ها بعد از جراحی بینی

 • این کار باید در روز چند مرتبه انجام شود و در هر بار از سرنگ جديد استفاده شود.
 • تا 4 روز اول بعد از عمل ، خوردن غذای نرم و ميکس شده توصیه می شود و از روز پنجم به بعد می توان از غذای معمول استفاده کرد.
 • مصرف انواع آبميوه ، کمپوت میکس شده و شيرموز پس از عمل ، ممنوعیتی ندارد.
 • برای مسواک زدن حتما از مسواک نرم استفاده كنيد و از مسواک زدن با حرکات شديد بر روی لب و لثه خودداری نمایید.
 • به هیچ عنوان به قالب روی بینی دست نزنید.
 • از آن جایی که کبودی ها تدریجا رفع می شوند استفاده از کمپرس یخ ، اهمیت چندانی ندارد ، البته در صورتی که نسبت به سرمای یخ حساس نیستید می توانید تا 48 ساعت هر 10 دقیقه یکبار و هر بار به مدت 15 دقیقه کیسه یخ را بر روی گونه و چشم های تان قرار دهید و هرگز آن را بر روی بینی خود نگذارید.
 • مصرف داروهای خود را از شب اول پس از عمل ، شروع كنيد و همه را دقيق و سر ساعت استفاده نمایید ، توجه داشته باشید که هر یک از داروها به منظور خاصی تجویز شده اند ، از این رو از مصرف دارو به صورت خودسر امتناع كنيد.
 • روزانه 1 الی 2 مرتبه ، پماد چشمی تجویز شده را بر روی بخیه های كنار بینی بمالید.
 • در طول هفته اول ، حمام کردن مشروط به شستن بدن مانعی ندارد ، اما موها باید به صورت جداگانه (مثل حالتی كه در آرايشگاه ها بکار می رود ) شسته شوند.
 • دقت کنید که تا روز هفتم بعد از عمل بینی ، قالب بینی نباید خیس شود.
 • بعد از جراحی بینی ، یک هفته استراحت کافی خواهد بود.

بهترین جراح بینی تهران

ادامه مراقبت های ضروری بعد از جراحی بینی

 • اولین ویزیت شما یک هفته پس ازعمل می باشد و در این جلسه قالب روی بینی و بخیه ها برداشته خواهند شد. ( بخیه های داخل بینی جذبی بوده و کشیدنی نيستند.)
 • در اولین ویزیت ، پیش از مراجعه به مطب دوش بگيريد ( همراه با شستن سر و گردن ) ، چرا که خیس شدن بینی و قالب روی آن در روز هفتم اشكالی ندارد.
 • كشيدن سيگار و قليان تا دو هفته بعد از عمل ، اکیدا ممنوع می باشد ، زیرا سيگار با کاهش خونرسانی از ترمیم زخم جلوگیری می کند و بر روی نتیجه عمل بخصوص در بینی های ترمیمی اثر مخرب دارد.
 • تا يكماه بعد از عمل بینی باید از فين كردن شديد پرهیز شود.
 • حداقل تا يكماه باید از قرارگرفتن در معرض آفتاب شديد ، فعاليت شديد و ورزش سنگين و همینطور شنا كردن خودداری کرد.
 • تا 6 ماه بعد از عمل بینی ، استفاده از عینک طبی و همچنين تا ٦ ماه استفاده از عینک آفتابی ، ممنوع می باشد.

جهت مراجعه به مطب دکتر روزینا بشارتی زاده می توانید در روزهای شنبه و سه شنبه با منشی مطب هماهنگ کنید.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button