بینی گوشتی

بینی گوشتی

اغلب افرادی که دارای بینی گوشتی هستند قبل از اقدام به عمل جراحی بینی نگران این موضوع هستند که جراحی بینی گوشتی برگشت پذیر خواهد بود؟

جراحی بینی گوشتی جزو عمل زیبایی بینی مشکل و پیچیده می باشد است به دلیل ویژگی های خاصی که دارد.

برای موفقیت آمیز بود جراحی بینی های گوشتی باید عمل بینی خود را توسط بهترین جراح بینی گوشتی انجام دهید چرا که نیاز به دقت و تجربه جراح بینی دارد تا نتیجه جراحی بینی ایده آل و موفق ایجاد شود.

امروزه جراحان بینی عمل بینی های گوشتی را با تقویت غضروف ضعیف انجام می دهد به این شکل که به منظور تقویت بافت وغضروف ضعیف نوک بینی از غضروف میانی بینی که مستحکم و مقاوم است، استفاده می کند.

بینی گوشتی

بینی گوشتی چیست

  • بینی های گوشتی از نظر ظاهری  دارای حالت گرد و پهنی در سر بینی است.
  • بینی های گوشتی از نظر ساختار دارای بافت و غضروف ضعیفی است.
  • بینی های گوشتی از نظر نوع پوست دارای پوست ضخیمی با غدد قعال چربی می باشد.
  • بینی های گوشتی های بر اساس نوع پوست به دو دسته تقسیم می شود.
  • بینی های گوشتی با منافذ باز و بزرگ غدد چربی : بر روی پوست این نوع از بینی منافذ بزرگی قابل مشاهده است که غدد چربی زیر پوست فعالی دارند.
  • بینی گوشتی با غده چربی کم کار : این نوع بینی دارای پوست ضخیم و براق که غدد چربی پوست فعالیت کمتری دارد.

نتیجه جراحی بینی گوشتی

افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند باید با توجه به ضخامت پوست خود انتظارات واقع بینانه ای از عمل بینی خود داشته باشند.

به طور کلی از مهمترین مسایل قبل از جراحی بینی دقت در انتخاب جراح بینی است چون نقش بسزایی را ایجاد نتایج مطلوب ایفا خواهد نمود.

 نتیجه عمل بینی گوشتی در صورتی موفق خواهد بود و دچار بازگشت نخواهد شد که عمل بینی توسط جراح بینی با تجربه انجام شود.

بینی های گوشتی بدون عمل بینی قابل انجام نیست و بیشتر افراد با مشاهده عمل بینی گوشتی با لیزر برای اینکه بینی های گوشتی را بدون جراحی انجام دهند ترغیب می شوند.

اما باید گفت که لیزر قادر به انجام هیچ گونه تغییری روی بافت و غضروف بینی نخواهد بود تنها کاربردش برطرف کردن آکنه و اسکارهای سطحی بینی است و روی پوست بینی تغییری ایجاد نخواهد کرد.

نتیجه جراحی بینی های گوشتی بینی طبیعی خواهد بود و فرد به دلیل پوست ضخیمی که دارد، نباید انتظار بینی فانتزی و عروسکی را از جراحی بینی خود داشته باشد به این خاطر که بینی عروسکی نیاز به استخوان محکم و پوست نازک دارد.

دکتر روزینا بشارتی زاده جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی

( جراحی بینی ،جراحی زیبایی بینی ، جراحی بینی گوشتی ، جراح بینی )

درباره نویسنده

دکتر روزینا بشارتی زاده
جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و سر و گردن-پلاستیک بینی و صورت

نظرات بسته شده است.