تاثیر جراحی بینی بر تنفس

تاثیر جراحی بینی بر تنفس

زمانی که فردی برای عمل زیبایی بینی مراجعه می نماید ، نگرانی ها و پرسش هایی در ذهن وی ایجاد می شود . یکی از نگرانی های بسیار مهم در افراد تاثیر جراحی بینی بر تنفس می باشد .

تاثیر-جراحی-بینی-بر-تنفس

در حالت کلی باید گفت در صورتی که جراحی بینی ، توسط یک جراح بینی ماهر و با تجربه و با به کار گیری تکنیک ها و اصول صحیح انجام بشود ، مطمئناً تاثیر جراحی بینی بر تنفس منفی نخواهد بود .

برخی از مراجعین تصور می کنند که در  صورتی که جراحی بینی انجام بدهند ، مشکلات تنفسی بینی نیز حتماً برطرف خواهد شد ، در صورتی که این چنین است .

تاثیر جراحی بینی بر تنفس

برخی از مشکلات بینی مانند پولیپ بینی و انحراف بینی ، اثر سو بر روی تنفس داشته و باعث می شود تا فرد دچار نشکلات تنفسی بشود ، در این موارد لازم است تا با انجام عمل جراحی به رفع این مشکل پرداخت ، که در این صورت ، جراحی بینی ، یک عمل درمانی محسوب خواهد شد ، اما زمانی که فرد برای انجام جراحی زیبایی بینی مراجعه می نماید ، شرایط متفاوت است و چنانچه فرد دارای مشکلات تنفسی نیز باشد و تمایل داشته باشد تا درمان اختلال تنفس نیز حین جراحی زیبایی بینی انجام شود ، لازم است تا پیش از جراحی ، با جراح بینی در میان بگذارد .

پس از جراحی بینی ، خشکی و گرفتگی بینی ناشی از عمل  به دلیل جمع شدن مخاط بینی و زخم های موجود در بینی ، بروز مشکلات تنفسی در دوران نقاهت طبیعی است و جای نگرانی ندارد و فرد با انجام چند مرتبه شستشوی داخل بینی با سرم شستشو ، می تواند این مشکل را به توصیه جراح بینی برطرف کند .

در موارد بسیار کمی در صورتی که جراح ماهر نباشد ، ممکن است چسبندگی بین بخش های مختلف بینی ، اسکار ناشی برش های درون بینی ، یا باریک کردن بیش از حد بینی منجر به بروز مشکلات غیر قابل جبران در بینی شد . لذا اکیداً توصیه می شود تا در انتخاب جراح بینی دقت فرمایید .

نظرات بسته شده است.

Call Now Button