زمان مطالعه: 12 دقیقه

اغلب ، سوالی که برای متقاضیان جراحی بینی مطرح می شود این است که جراحی بینی طبیعی چه استاندارد هایی دارد و مشخصه های داشتن یک بینی زیبا و متناسب چیست ؟ سبک نچرال استتیک بینی چیست ؟

جراحی بینی طبیعی یا نچرال

عمل بینی طبیعی به جهت برطرف کردن نقائص و رفع ایرادهای بینی فرد انجام می گیرد به نحوی که طی آن از ایجاد قوس زیاد اجتناب می شود و نوک بینی بنا به درخواست بیمار تا حدی که افتادگی برطرف شود بالا برده می شود. سایر نواقص بینی؛ همچون پهنا، قوز بینی، انحراف یا کجی بینی در صورت نیاز برطرف خواهد شد. در نمونه های جراحی طبیعی بینی ، نیمرخ صاف یا با قوس کمی همراه است و مانند فرم بینی های عروسکی ، انحنای زیادی ندارد ؛ اما در مقابل ، طول بینی ، ارتفاع و حجم کلی بینی زیبایی لازم را به چهره برمی گرداند تا چهره طبیعی فرد حفظ شود. بعد از سپری شدن دوره نقاهت عمل بینی طبیعی، تورم بینی به تدریج و تقریبا بعد از 6 ماه از بین خواهد رفت ؛ لذا می توانید نتیجه یک بینی طبیعی زیبا و بدون نقص را مشاهده نمایید.

جراحی بینی طبیعی

جلسه مشاوره قبل از جراحی بینی طبیعی

در زمان مشاوره ؛ جراح بینی طبیعی ، بینی شما را به نسبت سایر اجزای صورت آنالیز کرده و مورد بررسی قرار می دهد؛ به علاوه از آن جا که نوع بینی ، پوست بینی ، غضروف ها در نتیجه عمل دماغ طبیعی تاثیر گذار است ، جراح معالج با در نظر گرفتن تمامی این موارد ، شما را از نتیجه جراحی بینی طبیعی آگاه خواهد ساخت.

فیلم جراحی بینی طبیعی یا نچرال

 

توضیحات دکتر بشارتی زاده در خصوص ویدیو فوق :

بینی با ریشه نازک و بیس پهن و پوست نسبتا ضخیم‼️

از مشکلترین و چالش برانگیزترین آناتومی ها در جراحی بینی هست😇🤭😶

low radix و buttom heavy &over projected nose

اگر بخواهیم ساده تر توصیفش کنیم میشه گفت در نمای روبرو بینی شبیه عدد ٥ پنج فارسی هست ( شبیه گلابی )!😱

اصلاح این ها یک مقدار پیچیده تر هست و نیازمند داشتن دید زیبایی شناختی صحیح و یا به اصطلاح بیوتی کانسپت و جاجمنت درست جراح حین عمل هستش، تا بتونیم نتیجه عالی تو همون سبک نچرال استتیک یا بینی طبیعی که کار می کنیم از این مدل بینی ها بگیریم

بینی درسا جان از همون طایفه بینی ها بود و خدا رو شکر الان هم من و هم خودش خیلی دوست داریم نتیجه رو 😍🧿🙌❤️

مشخصه های بینی طبیعی و استاندارد

برخی از شاخصه ها و معیار های بینی طبیعی و استاندارد را در ذیل نام خواهیم برد :

 • یکی از این شاخصه های دماغ طبیعی ؛ فاصله دماغ با لب ها و چانه است که جراح بینی طبق اندازه استاندارد آن و همچنین با در نظر گرفتن طول بینی ، این فاصله را آنالیز می کند.
 • از دیگر مشخصه های بینی طبیعی ؛ فاصله بینی با چشم ها است که می توان پهنای بینی را به نسبت آن مشخص کرد.
 • مورد بعدی ؛ زاویه بین بینی و خط عمود به لب ها می باشد.
 • یکی از مهم ترین عامل تاثیر گذار بر جراحی ، ضخامت پوست بینی است؛ چرا که نازک بودن پوست بینی می تواند کمترین نامتقارنی یا ظریف ترین تراش های اعمال شده توسط بهترین دکتر عمل بینی طبیعی را نمایان سازد.
 • در عمل بینی طبیعی ؛ نسبت زاویه های بینی با سایر اجزای صورت ؛ همچون پیشانی ، گونه ها ، لب و غیره مورد بررسی قرار می گیرد و با نسبت استاندارد مشخص شده بر پایه زیبایی شناسی چهره تطبیق داده می شود.

لازم به ذکر است که در طول کل پروسه عمل بینی طبیعی ؛ جراح سعی دارد تا سلایق بیمار را نیز در صورت عدم مغایرت با اصول و استانداردهای زیبایی شناسی ، مد نظر داشته باشد.

تفاوت جراحی بینی طبیعی با فانتزی

در عمل بینی طبیعی ؛ سعی پزشک بر آن است که فقط نقایص بینی را مرتفع نماید و حتی الامکان اندازه طبیعی بینی بیمار حفظ گردد، لذا در این نوع از جراحي، تغییراتی که جهت اصلاح بینی صورت می گیرد کمتر می باشد تا بتوان تناسب و هارمونی طبیعی تری به چهره فرد بخشید.

در جراحی بینی فانتزی که به صورت عامیانه به جراحی بینی عروسکی مصطلح است، بینی بیمار بیش از اندازه کوچک شده و میزان سر بالا شدن آن نیز بیشتر از بینی با فرم طبیعی می باشد. توجه داشته باشید که جراحی بینی فانتزی حتما باید توسط جراح بینی حاذق و مجرب صورت گیرد تا به دلیل کوچک شدن سایز بینی و نیز سوراخ های بینی ، فرد با اشکالات تنفسی و ضعف بویایی مواجه نگردد.

جراحی بینی طبیعی

بهترین کاندیدای جراحی بینی طبیعی

همه افراد پس از پایان دوران بلوغ و اتمام رشد فیزیکی می توانند نسبت به جراحی زیبایی بینی خود اقدام کنند.

چه اشخاصی نباید جراحی بینی طبیعی انجام دهند ؟

 • اشخاصی که هنوز پروسه بلوغ در آن ها پایان نیافته است ؛ زیرا قبل از اتمام دوران بلوغ ، فرآیند رشد اعضای صورت نیز مانند دیگر اندام های بدن فعال است، از این رو بهتر است در این رده سنی، عمل بینی طبیعی انجام نپذیرد.
 • افرادی که قبلا بینی خود را جراحی کرده اند و قصد انجام مجدد جراحی را دارند و کمتر از یک سال از رینوپلاستی قبلی آن ها گذشته است.
 • خانم هایی که به تازگی زایمان داشته اند نیز باید حداقل تا 2 ماه بعد از زایمان خود صبر کنند و پس از آن نسبت به عمل بینی اقدام نمایند.
 • اشخاصی که دچار اشکال در انعقاد خون هستند نیز باید در صورت تمایل به انجام عمل بینی طبیعی ، حتما با پزشک معالج خود مشاوره نمایند.

بهترین زمان برای عمل بینی طبیعی

متقاضیان عزیزی که تمایل به کسب یک نتیجه فوق العاده از جراحی بینی طبیعی دارند ، این را بدانند که عمل باید در بهترین زمان به انجام برسد. برای انتخاب زمان مناسب از سوی جراح چندین فاکتور در نظر گرفته می شوند که در ادامه به آن ها می پردازیم :

بلوغ جسمی : از بدو تولد تا حدودا 18 سالگی زمانی است که فرد بلوغ جسمی را تجربه می کند. بدین ترتیب برخی از اعضای صورت و بدن ، من جمله بینی ، پس از به دنیا آمدن نیز همچنان به رشد خود ادامه داده تا به فرم نهایی برسند. برای جراحی بینی طبیعی ، لازم است که فرد حتما این برهه را به طور کامل پشت سر گذاشته باشد.

بلوغ فکری : در کنار تکامل یافتن فیزیک و جسم ، شخص مراجعه کننده برای عمل بینی طبیعی باید به لحاظ عقلی و فکری نیز به یک بلوغ مطلوبی رسیده باشد. بدین معنا که تصمیم گیری او از سر حسادت یا دیگر موارد این چنینی نباشد ؛ بلکه با اگاهی کامل از پروسه و داشتن خواسته ها و انتظارات منطقی اقدام به عمل کند.

پس از درمان بیماری های خاص : ممکن است برخی از کسانی که به انجام جراحی بینی به سبک نچرال استاتیک علاقه مند هستند ، به نوعی مریضی خاص مبتلا باشند که مانع از انجام عمل می شوند. بنابراین مقطعی که فرد همچنان درگیر بیماری است ، زمان خوبی برای انجام جراحی بینی به حساب نمی آید. جراح بینی از ایشان می خواهد ابتدا در راستای درمان بیماری موجود، اقدامات لازم را به انجام برساند و پس از کسب سلامتی کامل، مجدد برای جراحی بینی طبیعی به ایشان مراجعه نمایند.

✔ قابل توجه عزیزان زیباجو ، تمامی موارد فوق برای انتخاب بهترین زمان جهت عمل بینی طبیعی الزامی است.

 

جراحی بینی طبیعی

نکات مهم در مورد جراحی بینی طبیعی

 • در مورد اشخاصی که اختلالات تنفسی ؛ اعم از آلرژی یا پولیپ بینی دارند و در زمینه داخلی بینی دچار مشکلات تنفسی شده اند همزمان با عمل بینی طبیعی می توان مشکلات تنفسی آن ها را برطرف کرد. در حقیقت یکی از اهداف جراحی پلاستیک بینی ، حل کردن مشکلات تنفسی و داخلی بینی می باشد.
 • به طور کلی رینوپلاستی صرفا جنبه ظاهری ندارد، به این معنا که در این جراحی اگر تیغه بینی کج باشد صاف می شود، اگر کنگوها متورم باشند کوچک می شوند و اگر پولیپ وجود داشته باشد می توان از طریق آندوسکوپی سینوس همزمان با عمل بینی طبیعی به درمان این اختلال پرداخت.
 • در ارتباط با اشخاصی که دچار نارسایی قلبی – عروقی و مشکلات ریوی هستند هرگز نمی توان منع مطلق جهت انجام رینوپلاستی قائل شد، بلکه جراح زیبایی بینی این دسته از مراجعین را به متخصص مربوطه ارجاع می دهد و در صورت تایید پزشک متخصص ، امکان جراحی این دسته از متقاضیان عمل زیبایی بینی بلامانع خواهد بود.

جراحی بینی طبیعی ؛ توسط دکتر بشارتی زاده بهترین جراح بینی تهران

روش های جراحی بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی به طور کلی به دو روش بسته و باز انجام می شود.

 • جراحی به روش باز

جراحی بینی به روش باز ، به منظور اعمال اصلاحات گسترده در فرم ظاهری بینی بکار گرفته می شود. طی این روش، بهترین جراح بینی طبیعی می تواند با برشی که در قسمت میانی سوراخ های بینی ( کلوملا ) ایجاد می کند ؛ پوست بینی را به طور کامل از روی اسکلت بینی بلند نموده و بدین ترتیب ، با نهایت دقت بر روی جزییات ساختار بینی بیمار کار کند. بنابراین اشراف و تسلط کامل جراح به ساختار بینی و متعاقبا ایجاد تغییرات وسیع بر روی ظاهر بینی از مزایای رینوپلاستی باز به شمار می رود.

 • جراحی به روش بسته

در جراحی بینی به روش بسته ، تیغه بینی یا همان کلوملا برش نمی خورد ؛ از این رو همه برش ها باید در داخل بینی بیمار زده شوند. در روش بسته، جراح دید کامل به ساختار بینی ندارد؛ در نتیجه در این روش غیرقرینگی و عوارض ناشی از جراحی افزایش می یابد. به طور کلی در رینوپلاستی بسته ؛ به نسبت جراحی باز ، امکان اعمال تغییرات گسترده بر روی بینی کمتر می باشد ؛ به طوری که نمی توان جراحی ترمیمی بینی را به روش بسته درمان کرد.

در جراحی بسته ، دست جراح بینی بسته تر بوده و محدودیت های ایشان بیشتر می باشد. در کل این که روش بسته رینوپلاستی ، تکنیک قدیمی تری در عمل بینی طبیعی است و زمانی که برای اولین بار عمل پلاستیک به دنیا عرضه شد، عمل بینی به این روش انجام می شد؛ اما امروزه روش باز به دلیل مزایایی که دارد، از دید جراحان بینی ارجحیت و برتری یافته است.

در پایان باید عنوان داشت که جراح بینی ؛ مبتنی بر نوع بینی بیمار و تشخیص خود ، یکی از روش های مذکور را برای انجام جراحی بینی طبیعی می گزیند.

فیلم عمل بینی طبیعی

نکات طلایی در خصوص مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی

1 . استراحت بعد از جراحی بینی طبیعی

بعد از تکمیل فرایند جراحی بینی طبیعی ، بدن به استراحت نیاز دارد تا انرژی لازم برای بهبود ناحیه آسیب دیده را به دست آورد. بنابراین سطح فعالیت خود را پایین بیاورید تا بدن این انرژی مورد نیاز را به دست آورد.

2 . کمپرس یخ

در طول 72 ساعت اول بعد از عمل بینی طبیعی ، استفاده از کمپرس یخ پیچیده شده در حوله تمیز و قرار دادن آن بر روی ناحیه گونه ها و چشم ها برای کمک به کاهش سطح تورم و کبودی ، بسیار موثر است. در فواصل زمانی توصیه شده توسط پزشک ، به تعداد دفعات مکرر در طول روز ، کمپرس یخ را مورد استفاده قرار دهید. مراقب باشید در هنگام به خواب رفتن ، کمپرس یخ را بر روی صورت خود باقی نگذارید چون باقی ماندن آن به مدت طولانی بر روی پوست ، می تواند باعث بروز سوختگی پوست شود.

3 . بالا نگه داشتن سر

در زمان استراحت ، خوابیدن یا دراز کشیدن ، با قرار دادن چند بالش ، سر را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید. این کار باعث می شود که فشار خون در ناحیه جراحی شده بالا نرود و همین امر به کاهش تورم و کبودی کمک می کند.

4 . اجتناب از جویدن آدامس

قبل از جراحی ، برای امتحان ، آدامس بجویید تا ببینید که در زمان جویدن آدامس ناحیه بینی شما چقدر حرکت می کند. با توجه به اینکه بعد از جراحی باید حرکات ناحیه بینی بمنظور فرصت دادن به آن برای بهبود سریع تر به حداقل برسد ، باید از کارهای از قبیل جویدن آدامس یا هر گونه فعالیتی که باعث حرکت بیش از حد بینی شود ، خودداری کنید.

5 . مسواک زدن

رعایت بهداشت دهان و دندان ها در هر شرایطی حتی بعد از جراحی در ناحیه صورت ، الزاامی است. در زمان مسواک زدن ، اولاً از مسواک سافت استفاده کنید و ثانیاً به آرامی مسواک بزنید تا فشار زیادی به ناحیه دهان و بینی شما وارد نشود.

6 . فین کردن

بعد از جراحی بینی ، تا مدتی در ناحیه بینی تان احساس گرفتگی می کنید. برای رفع این حس ، به فین کردن متوسل نشوید. فین کردن برای بینی که تازه جراحی شده و آسیب پذیر است بسیا خطرناک می باشد.

7 . دوش گرفتن

بینی شما بعد از جراحی ، اصطلاحاً گچ گرفته می شود. گچ بینی ، اسپلینتی است که بر روی بینی قرار داده می شود تا به بینی تان کمک کند تا با شکل جدید خود سازگار شود. باید مراقب باشید تا گچ بینی ، تا موعد برداشته شدن که معمولاً هفت روز بعد از جراحی می باشد ، خیس یا شل نشود. روز قبل از برداشته شدن گچ ، به حمام بروید و اجازه بدهید تا آب بر روی بینی تان جریان پیدا کند. این کار باعث شل شدن گچ بینی شده و برداشته شدن آن را آسان تر می نماید.

فیلم عمل جراحی بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی مردانه

به صورت کلی متقاضیان مرد برای عمل، در بیشتر موارد خواستار یک نتیجه کاملا طبیعی هستند. به همین دلیل می توان گفت این جراحی در بین آقایان بسیار محبوب و پرطرفدار می باشد. در واقع با انجام جراحی بینی طبیعی به فرم مردانه ، عیوب ظاهری بینی در کنار مشکلات عملکردی بینی مثل انحراف بینی و یا پولیپ بینی برطرف خواهد شد. زمانی که مردان برای انجام این جراحی مراجعه می کنند در جلسه مشاوره توضیح می دهند که تنها دوست دارند مشکل ظاهری بینی آن ها مثل قوز بینی ، بزرگی نوک بینی و یا سوراخ های بینی برطرف شود و تاکید می کنند که دوست ندارند بینی آن ها سربالا و نوک تیز باشد ؛ چرا که بینی های بسیار کوچک و ظریف که نوک سربالایی دارند ، بیشتر مناسب چهره های بانوان می باشد و جذابیت های ظاهری مردان را تحت تاثیر قرار می دهد. با انتظاراتی که این افراد بیان می کنند می توان به خوبی متوجه شد که خواستار یک بینی کاملا طبیعی هستند. همچنین در حالت کلی جراحی بینی مردان بر اساس اصل زیبایی شناسی انجام می شود ؛ بنابراین باید به زاویه بین نوک بینی و لب ها و همچنین پیشانی توجه نمود تا بینی کاملا در تناسب صورت باشد.

مزایای جراحی بینی طبیعی

 • از انجایی که تغییرات پیچیده زیادی در این پروسه جراحی ایجاد نمی شود به صورت کلی میزان کبودی و تورم در نهایت دوره نقاهت این بیماران کوتاه تر می باشد. اما به هر حال باید این نکته را در نظر داشت که بدن افراد نسبت به تغییرات واکنش های متفاوتی نشان می دهد ، به همین دلیل ممکن است یک فرد با جراحی بینی طبیعی نیز کبودی و تورم زیادی را تجربه نماید.
 • عدم ایجاد مشکلات تنفسی به دلیل کوچک نشدن سوراخ های بینی
 • کاهش عوارض جانبی بعد از عمل
 • حفظ تناسبات صورت و بینی به صورت کاملا طبیعی

هزینه جراحی بینی طبیعی چقدر است؟

در مقاله جامعی که درباره هزینه جراحی بینی تهیه شده و در سایت موجود می باشد تمامی هزینه ها را بررسی کرده ایم برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به آن مراجعه کنید.

چگونه بهترین جراح بینی طبیعی را انتخاب کنیم؟

در سراسر کشور ایران تعداد زیادی از پزشکان در حرفه جراحی بینی مشغول به فعالیت می باشند. در نهایت ، تصمیم بر عهده بیمار است که کدامیک از این جراحان را برای سپردن جراحی بینی طبیعی خود به دست او انتخاب کند. این انتخاب ، در واقع مهم ترین و حساس ترین انتخابی است که می تواند با درصد بسیار بالایی ، نتیجه نهایی جراحی بینی طبیعی شما را تحت تاثیر قرار دهد. دکتر روزینا بشارتی زاده ، بهترین جراح بینی طبیعی تهران ، در خصوص انتخاب بهترین جراح ، اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

در فرایند انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی ، مراحل زیر را دنبال کنید:

1 . جراح بینی طبیعی بالقوه شما بهتر است دارای بورد تخصصی جراحی بینی باشد. این گواهی به این معناست که وی ، دوره های آموزشی تخصصی مربوط به جراحی بینی را سپری کرده است.

2 . عکس های قبل و بعد از عمل رینوپلاستی طبیعی انجام شده به دست جراح بالقوه خود را مشاهده کنید. این عکس ها ایده خوبی در خصوص بررسی سطح مهارت و توانایی جراح در خلق نتایج مورد نظر شما ، به دست می دهد. این عکس ها نشان می دهد که جراح تا چه اندازه در تغییر شکل دادن بینی و خلق نتیجه کاملاً طبیعی متناسب با صورت توانمند است.

3 . با جراح بیین طبیعی بالقوه خود وارد یک گفتگوی شفاف شوید. یک جراح بینی طبیعی خوب ، به بیمار خود این فرصت را می دهد تا قبل از جراحی ، در یک گفتگوی شفاف با پزشک درباره انتظارات ، دغدغه ها و توقعات خود از عمل صحبت کند و پزشک نیز از این جلسه ، بعنوان فرصتی طلایی برای انجام بررسی های لازم و کسب اطلاعات مورد نیاز برای ترسیم یک طرح درمان اختصاصی و سفارشی برای بیمار با هدف خلق بهترین نتیجه از عمل بینی طبیعی استفاده می کند.

 

جراحی طبیعی بینی گوشتی

دماغ هایی که گوشتی نامیده می شوند بافت های تشکیل دهنده آن ها ، غضروف های ضعیف بوده و عموما پوست ضخیمی را دارا هستند. وجود چنین مشخصه هایی در یک بینی ، دامنه تغییرات را برای جراح محدود می سازد. در همین راستا جراحی بینی طبیعی ، با توجه به روند انجام این پروسه و نوع تغییرات اعمالی ، انتخاب بسیار مناسبی برای بینی های گوشتی است.

جراحی طبیعی بینی استخوانی

در مقابل بینی های گوشتی ، بینی های استخوانی قرار دارند که به خاطر بافت های محکم و منسجم و پسوت نازک قرار گرفته روی ساختار ، پذیرا تغییرات بسیاری هستند. جراحی بینی استخوانی به صورت طبیعی می تواند نتایج بسیار عالی و چشمگیری را به به ارمغان آورد. زیرا عدم ضخامت پوست دماغ های استخوانی اجازه می دهد تا اصلاحات به وضوح در معرض دید قرار بگیرند.

عمل بینی طبیعی با لیزر

مسئله ای که این روزها در میان متقاضیان جراحی بینی طبیعی خیلی باب شده است ، استفاده از لیزر برای عمل کردن بینی است. اگر داوطلب رینوپلاستی طبیعی هستید ، لازم است بدانید که رفع ایرادات ساختار زیرین بینی با اعمال لیزر بر بخش خارجی بینی امکانپذیر نیست. حتی در روند برش دهی پوست و بافت حین جراحی بینی ، نمی توان از لیزر استفاده کرد.

جراحی بینی طبیعی مردانه و زنانه متفاوت است؟

اولین نکته ای که در عمل کردن یک بینی به صورت طبیعی در نظر گرفته می شود ، آناتومی صورت و اجزای چهره او می باشد. به این دلیل که برای طبیعی شدن نتیجه عمل نیاز است که تغییرات دقیقا در هماهنگی کامل با اجزای صورت بر روی بینی اعمال شوند. با توجه به این موضوع متوجه می شویم نتیجه عمل بینی طبیعی زنانه و مردانه با هم یکسان نخواهد بود. به طور کلی ، صرف نظر از جنسیت ، نتیجه جراحی بینی طبیعی برای هر شخص ، منحصر به فرد می باشد.

سخن آخر

تحقیق ، کلید موفقیت در جراحی بینی طبیعی است. انتخاب یک جراح خوب و کسب اطلاعات هر چه بیشتر درباره او می تواند شما را به سمت یک انتخاب درست تر هدایت کند.