جراحی بینی
بهترین جراحی بینی

جراحی بینی فانتزی

امروزه جراحی بینی طرفداران بسیاری به خصوص در میان خانم ها به خود اختصاص داده است. بینی تنها عضو برجسته صورت می باشد، لذا وجود تناسب بین بینی و سایر اعضای صورت نقش موثری در زیبایی چهره ایفا می کند. در صورتی که ایراداتی در ظاهر بینی موجود باشد تناسب چهره را بر هم زده و زیبایی صورت فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. در حال حاضر جراحی بینی فانتزی یا عروسکی نیز مورد توجه برخی از خانم ها قرار گرفته است، به همین منظور در این مقاله با دکتر بشارتی زاده بهترین جراح بینی فانتزی تهران باشید تا اطلاعات مفیدی از این نوع مدل بینی کسب کنید.

 

جراحی بینی فانتزی جراحی بینی فانتزی جراحی بینی فانتزی

 

جراحی بینی فانتزی یا عروسکی

در عمل بینی فانتزی بینی به میزان قابل توجهی کوچک می شود و در نمای نیم رخ قوس و انحنای زیادی ایجاد می شود، ارتفاع بینی در زاویه نیم رخ در بینی فانتزی حالت سر بالایی به خود می گیرد. جراحی بینی فانتزی ، منجر به باریک شدن بینی در نمای روبرو بیش از حد متعارف شده و در بالای پره های بینی اصطلاحا کریز ایجاد می کند که باعث افتادن خطی در بالای پره های بینی خواهد شد.

بینی عروسکی به چه صورت هایی میاد؟؟

اکثر افراد تمایل دارند تا بینی خود را به فرم فانتزی یا همان عروسکی عمل کنند. اما از انجام آن می ترسند و دوست دارند بدانند این نوع بینی به چه صورت هایی می آید و مناسب است؟ در واقع نمی توان گفت این جراحی برای افراد خاصی مناسب است. چرا که تمامی افراد می توانند برای انجام عمل جراحی اقدام کنند. کسانی که دارای بینی های گوشتی و استخوانی هستند نیز می توانند تحت عمل جراحی قرار گیرند اما با این شرط که پزشک شما تائید آن را دهد. معمولا بینی های فانتزی مناسب چهره های کوچک و گرد است و می تواند ظاهر بسیار جذابی را برای آن ها به وجود آورد.
پزشک برای تصمیم گیری در این خصوص چهره شما را بررسی خواهد کرد و تناسبات چهره شما را در نظر می گیرد. وی با در نظر گرفتن خصوصیات چهره شما برای انجام جراحی بینی فانتزی وارد عمل می شود. جراحی زیبایی بینی شما می تواند به شیوه عروسکی انجام پذیر اما در مواردی که چهره فرد با مدل عروسکی تناسب نداشته باشد پزشک نظر خود را به بیمار می گوید و اجازه می دهد تا او در رابطه با فرم بینی خود تصمیم بگیرد.
بهتر است به یاد داشته باشید که در صورتی که اعضای چهره شما با مدل عروسکی در تناسب نباشد ، نتیجه حاصله از عمل بینی فانتزی رضایت بخش نخواهد بود و به عبارتی دیگر در این صورت بینی شما بعد از جراحی با دیگر اجزای چهره هماهنگی نخواهد داشت و باعث کاهش زیبایی های چهره شما می شود. پس بهتر است برای اینکه بدانید آیا جراحی بینی فانتزی برای چهره شما مناسب است یا خیر به پزشک خود مراجعه کنید و از او در این رابطه مشورت بخواهید.

جراحی بینی فانتزی

نکاتی در مورد جراحی بینی فانتزی

 1. برخورداری بینی از بافت و غضروف مستحکم و همچنین دارا بودن پوستی نازک ، از ملزومات عمل دماغ فانتزی می باشد.
 2. توجه داشته باشید افرادی که بینی استخوانی دارند و اعضای صورت آن ها کوچک است، کاندیدای مناسبی برای مدل دماغ فانتزی می باشند.
 3. متقاضیان جراحی بینی فانتزی ، باید از تحت فشار قرار دادن بهترین جراح بینی فانتزی در تهران برای کوچک کردن بینی به میزان بیش از حد خودداری کنند و این تصمیم را به عهده جراح بگذارند.
 4. افرادی که دارای بینی گوشتی هستند ، کاندید مناسبی برای عمل بینی فانتزی نیستند و بهترین مدل جراحی برای آن ها جراحی بینی طبیعی می باشد.
 5. عمل بینی فانتزی عروسکی باید توسط یک جراح بینی خوب در تهران که در زمینه بینی فانتزی متبحر است، انجام پذیرد تا به نتایج قابل قبولی ختم گردد.

بهترین جراح بینی عروسکی در تهران در جراحی بینی فانتزی چه اقداماتی می کند ؟

بهترین دکتر عمل بینی تهران جهت انجام عمل بینی فانتزی ، به منظور کوچک نمودن بینی باید در وهله اول ؛ ساختار بینی را مورد بررسی قرار دهد. لازم به ذکر است که جراح بینی ، نباید اقدام به کوچک نمودن بینی به صورت غیر طبیعی نماید ؛ چرا که کوچک کردن بیش از اندازه بینی منجر به بروز اختلالات تنفسی برای بیمار می گردد. در عمل بینی فانتزی تمرکز اصلی جراح بر روی نوک بینی می باشد و تغییرات ایجاد شده روی نوک بینی باید حالت دارتر و سر بالاتر از سایر مدل های جراحی زیبایی بینی باشد. به طور کلی در دراین روش جراحی ، جراح بینی بر اساس تناسب چهره و مطابق سلیقه بیمار اقدام به گرد نمودن یا زاویه دار کردن نوک بینی می نماید و همچنین جهت عروسکی کردن بینی ، نوک بینی را کمی سر بالا می کند.

جراحی بینی فانتزی

اقدامات قبل از جراحی بینی فانتزی

رعایت اقدامات قبل از عمل بینی فانتزی در کسب نتایج بهینه از رینوپلاستی تاثیر چشمگیری دارد و افراد می توانند با رعایت این اقدامات تجربه خوبی را از رینوپلاستی کسب کنند. متقاضی رینوپلاستی فانتزی می بایست قبل از عمل بینی مراقبت های ذیل را رعایت نماید :

 • خواسته ها و انتظارات خود از این جراحی را در جلسه مشاوره به طور کامل برای بهترین جراح بینی تهران بازگو نماید.
 • باید از جراحی بینی فانتزی انتظارات واقع گرایانه ای داشته باشد.
 • آزمایش هایی که جراح بینی تجویز می کند را باید دقیقا انجام دهد.
 • مصرف آسپرین و داروهایی که حاوی آن هستند مانند پروفن را حداقل  به مدت 2 هفته قبل از عمل بینی فانتزی قطع نماید ، زیرا مصرف این نوع داروها منجر به مختل شدن گردش خون و افزایش ریسک خونریزی می شوند.
 • از مصرف سیگار و مواد مخدر نیکوتین دار از 2 هفته قبل از عما دماغ فانتزی به طور کامل اجتناب نماید.
 • مصرف نوشیدنی های حاوی الکل برای متقاضی جراحی بینی عروسکی ، حداقل به مدت 2 هفته قبل از جراحی ممنوع می باشد.

جراحی بینی فانتزی

اقدامات ضروری قبل از جراحی بینی فانتزی

 • فرد می بایست در صورت مصرف داروهای خاص حتما این مسئله پیش جراحی به اطلاع جراح بینی برساند.
 • در صورتیکه متقاضی این جراحی به بیماری خاصی اعم از بیماری های قلب – عروقی و غیره مبتلا باشد ضروری است که آن را با پزشک خود در میان بگذارد.
 • خوردن و نوشیدن هر نوع ماده غذایی و  نوشیدنی حداقل به مدت 8 ساعت قبل از عمل ممنوع می باشد.
 • فرد در روز عمل می بایست حتما ناشتا باشد.
 • به توصیه بهترین جراح بینی عروسکی تهران ، چهره خانم ها در روز عمل باید فاقد هر گونه آرایش باشد.
 • استفاده از وسایل فلزی و هرگونه زیورآلات در روز عمل بینی فانتزی برای بیماران ممنوع است.
 • ترجیحا لباس های آزاد و بدون دکمه بپوشد تا پس از عمل در پوشیدن لباس دچار مشکل نشود.
 • فرد باید در روز عمل جواب آزمایشات انجام شده و سایر مدارک پزشکی لازم را همراه خود داشته باشد.
 • متقاضی جراحی زیبایی بینی باید حداقل نیم ساعت قبل از عمل به اتفاق یک همراه در محل جراحی حضور یابد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی

 • مصرف منظم داروهایی که جراح بینی تجویز کرده است.
 • رعایت رژیم صحیح غذایی و شروع برنامه غذایی با مایعات و پرهیز از خوردن غذاهای سفت
 • پرهیز از خیس نمودن پانسمان بینی ، به دلیل پیشگیری از بروز تورم در بینی
 • قرار دادن دو بالشت در زیر سر در مواقع استراحت
 • پرهیز از فین کردن
 • اجتناب از مصرف الکل و استعمال دخانیات حداقل به مدت 2 هفته بعد از جراحی

رعایت موارد مذکور منجر به تسریع روند بهبودی شده و دستیابی به نتیجه قابل قبول از جراحی بینی فانتزی را افزایش می دهد.  توجه داشته باشید بعد از این پروسیجر نیز مانند تمامی جراحی های بینی ، نوک بینی به مدت حداقل 6 ماه متورم خواهد بود ، بنابراین برای مشاهده نتیجه قطعی جراحی می بایست حداقل به مدت یکسال صبر کرد.

تاثیر ضخامت پوست در نتیجه جراحی بینی فانتزی

بینی های افراد مختلف ، مشخصه های متفاوتی را نیز دارند. میزان ضخامت پوست یکی از ویژگی هایی است که برای همه افراد یکسان نبوده و می تواند در نتیجه عمل تاثیر گذار باشد. در عمل بینی به فرم عروسکی ، همان طور که می دانید تغییرات بسیاری اعمال می شود تا در نهایت یک بینی کوچک و قوس دار شکل بگیرد. حال اگر دماغ شخص ، دارای پوست ضخیم باشد ، چه می شود؟ با قرار گیری پوست بر روی ساختار اصلاح شده بینی ، احتمال اینکه تغییرات نمایان نشوند ، زیاد است. معمولا بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم هستند و به همین خاطر فرم فانتزی برای عمل کردن آن ها پیشنهاد نمی شود.

عوارض عمل بینی فانتزی

افراد متقاضی برای انجام رینوپلاستی بهتر است بدانند که اولین کاربرد بینی برای تنفس ایت نه صرفا برای زیبایی، بنابراین در صورتی که به جراح بینی فانتزی اصرار به کوچک کردن بیش از حد بینی کنند ممکن است در تنفس دچار شکل شوند. از دیگر عوارض عمل دماغ فانتزی می توان به کبودی ، تورم و غیره اشاره کرد که امری طبیعی بوده و به مرور زمان از بینی می رود و جای هیچ نگرانی نیست. فقط برای جلوگیری از بروز هر گونه عارضه ای پس از جراحی زیبایی ، به یک جراح بینی فانتزی خوب در تهران مراجعه کنید و تمامی نکاتی که ایشان مطرح می کنند را طی فرایند جراحی رعایت کنید.

فیلم جراحی بینی فانتزی

مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی

 1. کبودی و تورم بینی و اطراف گونه ها و لب بالا بعد از جراحی اغلب اتفاق می افتد. البته ، این تورم و کبودی به مرور زمان بهبود یافته و به حالت نرمال باز می گردد.
 2. وقتی صورت خود را می شویید ، مراقب باشید که آب مستقیماً بر روی اسپلینت یا گچ بینی جریان پیدا نکرده و به بخیه ها نفوذ نکند.
 3. در طول هفته اول بعد از جراحی بینی ، فین نکنید.
 4. در طول دوره بهبود ، اندکی درد را تجربه خواهید کرد که با مصرف داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک ، قابل کنترل می باشد.
 5. به مدت دو هفته ، سیگار نکشید و از مصرف الکل خودداری کنید.

ریکاوری بعد از جراحی بینی فانتزی

هر چند فرایند بهبود در بیماران مختلف ، متفاوت است ولی بیشتر بیماران ، بدون مشکل جدی ، به مدد تکنیک های تخصصی به کار برده شده توسط دکتر بشارتی ، یک دوره ریکاوری بدون درد را تجربه می کنند. بهترین جراح بینی فانتزی تهران ، بینی شما را گچ می گیرد و این گچ ، 7 روز بعد از جراحی به همراه بخیه ها ، برداشته می شود. تورم و درد ، تجربه های نرمال و قابل انتظار در مراحل اولیه دوره ریکاوری می باشد. بیماران بعد از جراحی بینی فانتزی خود ، می توانند در یک دوره 7 الی 10 روزه ، فعالیت های نرمال خود را از سر گیرند. اگر در طول دوره ریکاوری ، با سوالی روبرو شدید ، بدون درنگ از پزشک خود بپرسید.

ورم پس از عمل بینی فانتزی

در حالت کلی انتظار می رود که در طول جراحی بینی فانتزی ، تغییرات در سطح وسیع و گسترده روی بافت ها اعمال شوند. با در نظر گرفتن این مطلب انتظار می رود که ورم پس از آن هم در قیاس با جراحی بینی طبیعی ، با شدت بیشتری نمود پیدا کند. البته یک جراح بینی عروسکی خوب در تهران برای کمک و تسریع روند کاهش ورم پس از جراحی ، توصیه هایی را در اختیار فرد قرار می دهد که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم :

 • قرار دادن کمپرس یخ در محل جراحی شده ؛ به ویژه در روزهای ابتدایی
 • قراردادن سر بالاتر از بدن در زمان خوب و استراحت
 • کم کردن میزان نمک مصرفی و ادویه های تند
 • نوشیدن آب به میزان کافی
 • نپرداختن به فعالیت های پر فشار پیش از بهبودی کامل بینی
 • چسب زدن بینی طبق آموزش های جراح و در مدت زمان معین شده
 • عدم مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات
 • پرداختن به پیاده روی سبک که باعث گردش بهتر خون می شود

فیلم جراحی بینی و رضایت زیباجو از نتیجه جراحی توسط دکتر بشارتی زاده

کبودی بعد از جراحی بینی فانتزی

پس از اتمام این عمل ، طبیعی است که بیماران با مقداری کبودی مواجه گردند. این تغییر رنگ در اطراف بینی رخ می دهد و در مواردی تا زیر چشم ها و حتی گونه ها نیز ادامه می یابد ؛ اما نیازی به نگران شدن بیماران نیست زیرا این امر پاسخ طبیعی بدن به آسیب هایی است که در طول عمل بینی فانتزی به این عضو وارد شده است.

علت بروز کبودی این است که خون ، به لایه بالایی پوست نشت می کند. میزان این عارضه به شرایط بدنی هر متقاضی ، میزان تغییرات و اصلاحاتی که روی این عضو انجام شده و تجربه بهترین جراح بینی فانتزی تهران بستگی دارد.

بلافاصله بعد از اتمام جراحی بینی فانتزی ، کبودی خود را نشان می دهد ؛ اما در این استیج به رنگ قرمز خواهد بود. دلیل آن هم وجود اکسیژن در خون می باشد. به همین خاطر احتمال دارد تا روز بعد ، گستردگی این عارضه به طور کامل مشخص نشود. زیرا خونی که از زخم ها به زیر پوست انتقال یافته ، به زمان نیاز دارد تا اکسیژن خود را از دست بدهد و رنگ آن تغییر کند.

زمانی که کبودی نمایان تر شود ، پس از یک تا دو روز این رنگ به سمت بنفش ، آبی یا حتی سیاه میل می کند. اما این مشکل موقتی است و با گذشت پنج روز ، در اکثر زیباجویان شروع به از بین رفتن خواهد کرد. با محو شدن کبودی بعد از جراحی بینی فانتزی ، رنگ آن نیز روشن تر خواهد شد.

می توان اذعان داشت که بعد از ده تا چهارده روز ، این تغییر رنگ در اغلب بیماران به صورت کامل از بین می رود ؛ اما در صورتی که با گذشت زمان کبودی برطرف نشد و یا بدتر شد ، نیاز است تا به یک جراح بینی فانتزی خوب در تهران مراجعه نمایید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: