جراحی بینی و بارداری

جراحی بینی و بارداری

رابطه جراحی بینی و بارداری از سوالاتی است که ذهن برخی از خانمها را درگیر میکند برخی از خانمهایی که تصمیم به بارداری دارند و میخواهند قبل از بارداری جراحی بینی انجام دهند این سوال برایشان مطرح میشود که آیا ورم بینی در زمان بارداری تاثیری بر شکل و فرم بینی جراحی شده دارد یا خیر
برخی دیگر از خانمها فرزند خود را به تازگی به دنیا آورده اند و تصمیم به جراحی بینی دارند و این سوال را مطرح میکنند که چند وقت بعد از زایمان میتوان جراحی بینی انجام داد؟ چرا که بعد از زایمان ، بدن خانمها هنوز ورم داشته و زمان میبرد تا به وزن و حالت قبل از بارداری خود برگردند.
تقریبا دو ماه بعد از زایمان میتوان اقدام به جراحی بینی کرد و توصیه میشود تا 12 ساعت بعد از جراحی بینی شیردهی به نوزاد را نداشته باشند. همچنین برای  شخصی که تصمیم به بارداری دارد میتواند از یک ماه قبل، جراحی بینی را انجام دهد.اما بهتر این است تا یک سال صبر کرده و بعد اقدام به بارداری نماید تا فرم بینی کاملا حفظ گردد. و نگران ورم بینی در زمان بارداری و … نباشد.

جراحی بینی در زمان بارداری

جراحی بینی و بارداریدر نظر داشته باشید عمل جراحی بینی در زمان بارداری به هیچ وجه توصیه نخواهد شد. چرا که برای انجام جراحی بینی شخص بیهوش خواهد شد و یا نیاز به مصرف  دارو و قرص بعد از جراحی زیبایی بینی دارد و این موضوع بر جنین تاثیر بدی خواهد گذاشت . قبل از جراحی بینی تست حاملگی برای خانمها تجویز میشود چنانچه مثبت باشد و خانمی باردار باشد اجازه جراحی به او داده نمیشود.

جراحی بینی در زمان شیردهی

خانمهایی که با گذشت دو ماه بعد از زایمان ، متقاضی جراحی بینی میشوند نگران تاثیر داروی بیهوشی و مصرف داروها بر شیردهی به نوزاد خود و تاثیر بد بر فرزندشان هستند به این دسته از خانمها باید ذکر کرد که تاثیر داروی بیهوشی تا 12 ساعت بعد از جراحی از بین میرود و تاثیری بر نوزاد نخواهد گذاشت تنها نیاز است تا 12 ساعت بعد از جراحی شیردهی قطع گردد تا اثر داروی بیهوشی بر نوزاد موجب خواب آلودگی کودک نشود.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button