جراحی بینی و دیابت

جراحی بینی و دیابت

دیابت یکی از شایع ترین بیماری های متابولیسمی است ، که منجر به بروز اختلال در سوخت وساز گلوکز ( قند خون ) می گردد و در افراد دیابتیک بدن  در توانایی تولید انسولین دچار اختلال شده و یا در مقابل انسولین مقاومت می کند . افرادی که به دیابت مبتلا باشند و تصمیم به انجام عمل جراحی بینی دارند ، لازم است تا پیش از انجام عمل جراحی زیبایی بینی به نکاتی مربوط به  جراحی بینی و دیابت بدانند و به آن توجه نمایند .

جراحی بینی و دیابت

از مسائل مهم در حین انجام عمل زیبایی بینی ، کنترل قند خون می باشد و همین امر موجب گردیده تا افراد مبتلا به دیابت از اقدام به عمل جراحی بینی ترس داشته باشند ، این در صورتی است که تنها با رعایت چند نکته ، انجام عمل بینی به راحتی میسر خواهد بود .

قبل از اقدام به جراحی بینی ، یک سری آزمایش مربوط به میزان قند خون انجام می شود ، در صورتی که میزان قند تنظیم نباشد ، ابتدا کنترل قند خون صورت می گیرد . و در زمانی که میزان آن حدوداً 150 و یا کمتر باشد انجام عمل جراحی بینی بدون بروز مشکل آغاز می گردد .

آمادگی های لازم در افراد دیابتی پیش از انجام جراحی بینی :

مهم ترین اقدامی که پیش از انجام جراحی باید به آن توجه کرد ، پیشگیری از بروز افت قند خون یا همان هیپوگلایسمی می باشد ، چرا که فرد باید از شب قبل از انجام عمل ناشتا بماند و چیزی نخورد و نیاشامد و همین امر احتمال بروز افت قند را بالا می برد ، به همین علت توصیه می شود تا بیمار دو ساعت قبل از شروع جراحی یک لیوان آبمیوه بدون پالپ بنوشد .

در روز انجام عمل جراحی ، دوز انسولین صبح را تزریق نکنید و حتی داروی خوراکی را نیز مصرف نکنید .

لازم به ذکر هست این گفته ها توصیه های عمومی می باشد و تمامی نکات و توصیه های مهم در جلسه مشاوره قبل از جراحی به شما توضیح داده خواهد شد .

 

درباره نویسنده

نظرات بسته شده است.

Call Now Button