جراحی بینی در چه افرادی انجام می شود

جراحی بینی در چه افرادی انجام می شود ؟

 جراحی بینی در چه افرادی انجام می شود : برخی از افراد از انحراف بینی خود رنج میبرند که ظاهر نامتناسبی به بینی و چهره فرد بخشیده است . انحراف بینی به دو قسم است :

انحراف بینی داخلی و انحراف بینی خارجی

منظور از انحراف بینی که درعامیانه استفاده می شود ، درواقع انحراف تیغه میانی بینی می باشد . از مهمترین مسائل و ایرادات بینی داخلی ، برای یک جراح ، انحراف تیغه میانی است . در اکثر افراد متقاضی جراحی که از انحراف بیرونی بینی شکایت دارند ، این انحراف با انحراف تیغه داخل بینی همراه است . ( جراحی بینی در چه افرادی انجام می شود )

گاهی نیز در مراجعان انحراف تیغه داخلی بسیار زیاد است اما در ظاهر بینی هیچ مشکلی وجود ندارد و تشخیص این انحراف فقط با معاینه بالینی پزشک متخصص امکان پذیر است . اگر انحراف بینی با مشکلات تنفسی همراه نباشد ، نیازی به عمل جراحی بینی نیست .

مشکل دیگری که در درون بینی رایج است،رشد زیادی شاخک های بینی می باشد .در همه افراد بطور طبیعی ، در هر طرف بینی 3 برآمدگی موجود است که در پزشکی به آن توربینت بینی ( یا همان شاخک ) می گویند .

هنگام تنفس ، هوایی که از بینی عبور می کند ، از لابه لای این شاخک ها می گذرد و این شاخکها بر روی هوای وارد شده اعمالی همچون مرطوب سازی ، گرم کردن هوا و تصفیه را ، انجام می دهند . حال اگر رشد این شاخک ها زیاد تر از حد طبیعی باشد ،باعث تنگی راه هوایی درون بینی می گردد . اگر این رشد غیر طبیعی با دارو درمانی برطرف نشود و باعث بروز مشکلات تنفسی شود ، با جراحی می توان این مشکل را حل نمود .

نمونه عمل بینی طبیعی

مشکل سوم وجود پولیپ می باشد ، پولیپ بافت اضافه ی متورمی است که از درون سینوس برمی خیزد و رشد می کند و از راه سینوس داخل بینی می شود و باعث انسداد مسیر تنفسی می شود . که اگر فرد مایل به عمل جراحی زیبایی بینی باشد باید در ابتدا پولیپ بینی را رفع کرد ، چرا که اگر جراحی زیبایی بینی انجام شود و پولیپ بر طرف نشود ، بیماری پولیپ تشدید خواهد شد .  پوليپ ها شبيه خوشه انگور از درون سينوس هاي فكي و سينوس پيشاني رشد كرده و از طريق دهانه سينوس وارد بيني مي شوند و بيني را مسدود كرده و انسداد بيني ايجاد مي كنند . ( جراحی بینی در چه افرادی انجام می شود )

 

نظرات بسته شده است.

Call Now Button