ورزش پس از جراحی بینی

ورزش پس از جراحی بینی

کلیه افرادی که می خواهند برای عمل جراحی بینی اقدام کنند ، باید قبل از انجام جراحی بینی ، علاوه بر مراقبت های بعد از جراحی بینی ، به نکات مهمی نیز توجه نمایند ، به عنوان نمونه اجازه ی ورزش پس از جراحی بینی و اینکه تا چه موقع برای ورزش کردن محدودیت دارند …

به طور کلی می توان ورزش پس از جراحی بینی به پنج دوره تقسیم نمود :

48 ساعت  بعد از جراحی بینی :

با در نظر داشتن این موضوع که آثار مواد بیهوشی و بی حسی در بدن فرد 48 ساعت باقی می ماند ، نیاز است تا در این مدت بیشتر استراحت کند و صبر کند تا سرگیجه و خطر خون ریزی کاهش یابد و زخم هایی که تحت تاثیر عمل بینی ایجاد شده ، تا حدی بهبود یابد .

 از هفته ی دوم :

در هفته ی دوم بیمار قادر است تا فعالیت های روزانه اش را شروع نماید . از هفته ی سوم نیز پیاده روی به مدت کوتاه و آهسته مانعی نخواهد داشت .

 پس از گذشت 45 روز :

حضور در استخر و شنا کردن مانعی ندارد ، اما شیرجه زدن ممنوع است . در ضمن از رفتن به  سونا ی خشک نیز تا پایان ماه دوم به علت گرما و احتمال ایجاد ورم بپرهیزید .

 بعد از یک ماه :

فرد می تواند ورزشهای قدرتي و کششی همانند  پيلاتس و بدنسازی را بعد از یک ماه آغاز نماید . این ورزش ها میتواند شامل : لانچ ، اسكوات ، كار با وزنه و … نیز باشد .  به طور کلی از هر فعالیتی که ممکن است به بینی صدمه بزند مانند ورزش هایی که توپ در آن استفاده می شود ، یا ضربه دارد مانند بوکس ، خودداری نمایید . برای ورزشهای هوازی كه با تحرک بالا و پرش و دويدن همراه است  فرد بايد تا ماه سوم صبر كند .

 

 پس از اتمام ماه ششم :

از ابتدای ماه هفتم بیمار قادر است تا کلیه فعالیت های خود را به طور کامل انجام دهد ، ولی باید در تمام شرایط مراقب ضربه های اتمالی باشد و اگر ورزش هایی نظیر بوکس را انجام می دهد ، حتماً از محافظ بینی استفاده کند .

 

درباره نویسنده

نظرات بسته شده است.

Call Now Button