استفاده از عینک بعد از جراحی بینی

استفاده از عینک بعد از جراحی بینی

استفاده از عینک بعد از جراحی بینی تا مدتی پس از آن ، ممنوع است . در صورتی که استفاده از عینک ضرورت دارد ، تنها در مواقع لزوم و آن هم برای مدت زمان کوتاهی مجاز به استفاده از عینک می باشید . دراین شرایط نیز ، توصیه می شود تا عینک را به وسیله یک تکه چسب به پیشانی چسبانده شود ، تا وزن عینک آسیبی به بینی تان نرساند .

استفاده_از_عینک_بعد_از

بعد از جراحی بینی استخوان های بینی ،حدوداً بین یک تا دو ماه نرم می باشد و اگر به روی استخوان بینی فشار بیاید امکان دارد منجر به تغییر فرم استخوان گردد .

همچنین با توجه به اینکه  به طور معمول ، حدوداً 7 تا 10 روز پس از جراحی ، بروی بینی گچ یا قالب پلاستیکی ( اسپلینت ) وجود دارد و استخوان ها در موقعیت جدید ثابت نگه داشته می شوند ، نسبتاً در حالت تازه خود فیکس می گردند ، اما کاملاً ثابت نمی شوند .البته در طی این مدت می توان از عینک استفاده نمود ، ولی بعد از برداشتن قالب ، پیشنهاد می شود طی این مدت از لنز طبی استفاده نمایید و پس از آن با نظر پزشک از هفته ششم تا هشتم به بعد از عینک های طبی بدون فرم استفاده کنید .ضمناً با توجه به اینکه عینک های آفتابی عموماً سنگین هستند ، بهتر است بین 6 تا 12 ماه از عینک های آفتابی استفاده نکنید .

در صورتی که تصمیم دارید تا چشم هایتان را لیزیک کنید ، بهتر آن است تا اول چشم های تان را عمل کنید ، سپس اقدام به عمل جراحی زیبایی بینی نمایید ، تا پس از انجام عمل جراحی بینی مشکلی برای عینک نداشته باشید . درصورتی که به هر دلیلی می خواهید ابتدا بینی تان راجراحی کنید و پس از آن برای جراحی  چشم اقدام نمایید ، مانعی ندارد . حداقل فاصله زمانی لازم بین جراحی بینی و لیزیک چشم بنا به شرایط و نظر پزشک از دو تا چهار هفته متغیر است .

رینو پلاستی به معنای تغییر فرم بینی است وو به منظور زیبایی بیشتر ظاهر بینی صورت می گیرد اما لازم است تا جراح  ، با به کار گیری تکنیک های جراحی زیبایی بینی و جراحی پلاستیک و عدم ایجاد اختلالات تنفسی برای انجام جراحی دست به کار شود .

 

نظرات بسته شده است.

Call Now Button