امروزه یکی از محبوب ترین و جذاب ترین جراحی های زیبایی در میان مردم بخصوص جوان ترها جراحی بینی می باشد، در این مقاله خانم دکتر بشارتی زاده ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی نکاتی را مطرح نموده اند که به شما عزیزان توصیه می شود برای کسب آگاهی بیشتر این مقاله را تا انتها بخوانید.

برخی از افراد بر این باورند که عمل بینی تنها برای زیبا شدن بینی انجام می گیرد ، اما باید این نکته را در نظر بگیرید که این جراحی صرفاً جنبه زیبایی ندارد و افرادی که از مشکلاتی همچون پولیپ بینی ، انحراف بینی و غیره رنج می برند نیز می توانند اقدام به انجام این عمل کنند.

بیشترین متقاضی جراحی بینی چه کسانی هستند ؟

مراجعه کنندگان جهت عمل بینی معمولا افرادی می باشند که دارای بینی بزرگ، بیش از حد کوچک، قوزدار، نامتقارن و غیره هستند.

همچنین جوانانی که در سن بلوغ هستند به دلیل بزرگ شدن بینی و تمایل به داشتن چهره زیباتر نیز جز کسانی می باشند که تمایل به انجام جراحی رینوپلاستی دارند.

انواع بینی

بینی با توجه به ویژگی ها و مشخصاتی که در هر فرد دارد به بینی گوشتی ، استخوانی ، غضروفی تقسیم شده است.

 • بینی گوشتی به بینی اطلاق می شود که پوست ضخیم و استخوان ضعیفی داشته باشد، همچنین غدد چربی در دو طرف بینی زیاد باشد به گونه ای که با فشار دادن بینی از آن چربی خارج شود.
 • بینی استخوانی به بینی گفته می شود که پوست نازک و استخوان محکمی داشته باشد.
 • بینی غضروفی ساختمان استخوانی – غضروفی محکمی داشته و پوست نازک و متوسطی دارد.

جراحی بينی دکتر بشارتی

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

با توضیحات ذکر شده مهم ترین تفاوت بینی گوشتی و استخوانی در ضخامت پوست بینی است.

بینی گوشتی علاوه بر پوست ضخیم و اسکلت ضعیفی دارد که جهت جراحی این نوع بینی نیاز به تقویت غضروف در قسمت نوک بینی و استحکام بخشیدن به ساختار بینی داریم که در این تکنیک عوارض جراحی بینی گوشتی همچون برگشت پذیری یا افتادگی نوک بینی گوشتی را به صفر می رسانیم.

به این صورت که غضروف اضافی را از تیغه وسط بینی ( سپتوم )، غضروف دنده یا گوش برداشته و قسمت نوک بینی قرار می دهیم تا غضروف های ناحیه نوک بینی تقویت شود.

در عمل بینی غضروفی جراح به دلیل این که بینی دارای اسکلت غضروفی – استخوانی قوی تری است قدرت مانور بهتری برای ایجاد تغییر خواهد داشت.

 

جراحی بينی توسط دکتر بشارتی زاده

 

مدل های جراحی زیبایی بینی

به طور کلی مدل عمل بینی سه نوع است : مدل بینی طبیعی ، فانتزی یا عروسکی و نیمه فانتزی 

هر یک از این مدل ها ، بسته به نوع پوست بینی و تناسب چهره بیمار و همچنین نظر پزشک متخصص انتخاب می شوند.

 • جراحی بینی طبیعی

جراحي بيني طبیعی به منظور مرتفع نمودن اشکالات و عیوب ظاهری بینی در عین حفظ فرم طبیعی بینی انجام می گیرد ، به طوری که نتوان تشخیص داد بینی تحت عمل جراحی زیبایی قرار گرفته است.

به طور کلی مقصود از عمل بینی طبیعی ایجاد تناسب بین بینی و دیگر اعضای صورت همراه با حفظ عملکرد تنفسی بینی می باشد.

 

 

 • جراحی بینی فانتزی

برخی افراد خواستار جراحی زیبایی بینی با هدف کوچک نمون بیش از حد بینی می باشند ، در این موارد عمل بینی باید به نحوی انجام گیرد که به دلیل کوچک کردن بینی بیش از اندازه، فرد دچار اختلالات تنفسی نشود.

در رینوپلاستی ، باید به این نکته توجه اکید شود که هدف از جراحی صرفا کوچک شدن بینی نمی باشد بلکه باید به رغم رفع ایرادات بینی طی عمل، عملکرد اصلی بینی و تناسب آن با سایر اجزای صورت حفظ گردد.

در جراحی زیبایی بینی فانتزی حتما به تخصص و تجربه بالای جراح بيني دقت کنید، زیرا چنانچه زاویه بینی و لب بالا بیشتر شود منجر به سر بالایی شدن بیش از حد بینی یا اصطلاحا خوکی شدن آن می شود.

همچنین کوچک شدن بیش از حد بینی نیز در این مدل عمل می تواند مشکلاتی در زمینه تنفس نیز پدید آورد.

جراحی بينی - بشارتی زاده

تفاوت بینی طبیعی با بینی فانتزی

تفاوت عمده میان مدل بینی طبیعی و بینی فانتزی در زاویه ایجاد شده بین نوک بینی و لب بالا می باشد.

در عمل زیبایی بینی طبیعی ، این زاویه 90 درجه است که حالتی ایده آل و استاندارد می باشد، در حالیکه در عمل زیبایی بینی فانتزی زاویه میان نوک بینی و لب بالا حدودا ۱۰۵ درجه بوده و نوک بینی رو به بالا می باشد.

 • بینی نیمه فانتزی

بینی نیمه فانتزی ، خصوصیات بینی طبیعی و فانتزی را با هم دارد به نحوی که دارای قوسی جزئی در نمای نیم رخ می باشد، اما در عین حال سر بالا نبوده و فرمی ایده آل دارد.

امروزه ، اکثر متقاضیان جراحی رینوپلاستی ، خصوصا خانم ها تمایل به داشتن این مدل بینی دارند.

انتخاب جراح بینی

یک جراح بینی متبحر می تواند علاوه بر حفظ زیبایی بینی نسبت به استانداردها و شاخصه های جراحی و رفع مشکلات تنفسی و ساختاری ، بینی را زیبا و خوش فرم در تناسب با سایر اجزا صورت جراحی و جذابیت چهره را به فرد اهدا کند.

بررسی تجربه بالا و تخصص جراح بيني به همراه مشاهده نمونه عمل های انجام شده و بررسی نداشتن مشکلات تنفسی بیماران بعد از جراحی می تواند به شما جهت انتخاب بهترین جراح بینی کمک کند.

زیرا که بینی از اعضای مهم بدن است که نقش اساسی در تنفس و زیبایی چهره دارد.

نتیجه عمل بینی

قبل از انجام عمل بينی نمی توان به طور حتم درباره نتيجه ای که به دست خواهد آمد نظر داد، زيرا در اين امر موارد زيادی از جمله جنس پوست بينی رعایت نکات بعد از عمل و غیره دخالت دارند.

علاوه بر آن ميزان تبحر و توانایی پزشک جراح نيز در این مقوله تاثير بسزایی دارد.

نمونه کارهای جراحی بینی دکتر بشارتی زاده بهترین جراح بینی تهران را می توانید در گالری تصاویر یا اینستاگرام ایشان مشاهده کنید.

چه موقع نیاز به عمل جراحی ثانویه ( ترمیمی ) می باشد ؟

از سوالاتی که برای بیماران پیش می آید ، این است  که احتمال نیاز به جراحی مجدد بینی چقدر است ؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت ، به طور متوسط بین 8 تا 10 درصد ، از افرادی که برای جراحی زیبایی بینی اقدام نموده اند به عمل جراحی ترمیمی نیاز پیدا می کنند.

توصیه می گردد برای انجام جراحی ثانویه ، هرگز پزشک تان را تحت فشار قرار ندهید و اجازه دهید تا زمان مناسب برای انجام جراحی را پزشک تان تعیین نماید.

به طور معمول بهترین زمان برای انجام جراحی ترمیمی ، یک سال پس از انجام جراحی اولیه می باشد.

علل نیاز به انجام جراحی ثانویه

 • در صورتی که قوز بینی کامل رفع نشده باشند.
 • هنوز بینی کج باشد و انحراف آن قابل اصلاح باشد.
 • فاصله میان سوراخ های بینی زیاد باشد و موجب بروز اختلالات تنفسی شود.

لازم به ذ کر است که برای انجام جراحی بینی ترمیمی مهارت و تجربه پزشک معالج بسیار مهم و حیاتی می باشد.

 

جراحی بینی 2

 

انواع روش های عمل بینی

برای انجام عمل بینی با توجه به شرایط بیمار و صلاح دید جراح بینی ، از دو روش باز و بسته استفاده می شود.

 • عمل بینی باز

در عمل بینی به روش باز ، یک برش بر روی پایه میانی بینی ( کلوملا ) ایجاد می شود ، تا جراح بتواند به راحتی پوست را اسکلت بینی جدا کرده و تغییرات مورد نیاز را بر روی بینی ، اعمال کند.

قابل ذکر است در این روش جراح می تواند به راحتی ایرادات بینی را مشاهده کند و تغییرات را با کیفیت و دقت بیشتری بر روی بینی انجام دهد به گونه ای که میزان عدم تقارن در بینی و سوراخ های آن ، بعد از عمل جراحی به حداقل برسد.

از این رو روش باز ، بهترین روش جراحی زیبایی بینی ، در بینی هایی است که دارای ایرادات زیادی هستند و همچنین مناسب ترین روش برای عمل محسوب می شود، که برای استحکام بخشیدن به بینی نیازمند پیوند گرافت های غضروفی هستند، مانند عمل بینی ترمیمی یا عمل بینی گوشتی .
شاید این سوال در ذهن برخی ایجاد شود ، که آیا جای بخیه بر روی پوست باقی می ماند که باید بگوییم خیر ، با گذشت زمان جای بخیه به صورت کامل رفع می شود.

 • عمل بینی بسته

در عمل بینی به روش بسته هیچ برشی بر روی پوست بینی ایجاد نمی شود؛ بلکه جراح با استفاده از ابزارهای مخصوص پوست را از اسکلت بینی جدا کرده ، و تغییرات لازم را اعمال می کند.

به دلیل ایجاد برش های جراحی در ناحیه پوست بیمار در روش باز، مدت زمان بهبودی بعد از جراحی در این روش بیشتر از روش بسته می باشد؛ همچنین در روش باز میزان کبودی و ورم بیشتری بعد از جراحي بيني در بیمار ایجاد می شود.

روش انتخاب بهترین جراح بینی

میزان رضایتمندی از نتیجه عمل بینی ، تا حد زیادی به مهارت و تجربه جراح بینی بستگی دارد.

بنابراین قبل از هر گونه اقدام برای عمل و در اولین گام ، باید بهترین جراح بینی را انتخاب کنید.

توصیه های زیر به شما در پیدا کردن جراح خوب کمک می کنند :

 • در مرحله نخست ، پرس و جو از آشنایان و دوستانی که دماغ خود را عمل کرده اند و اطلاع یافتن از میزان رضایت آن ها از نتیجه عمل ، می تواند شما را در یافتن جراح خوب یاری کند.
 • همچنین می توانید موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی بهترین جراح بینی را جستجو نمایید.
 • برای اطمینان از انتخاب خود می توانید نمونه کارهای جراح بيني را در صفحه اینستاگرام یا گالری تصاویر سایتش مشاهده کنید.
 • در نهایت با مراجعه حضوری به مطب جراح انتخابی خود ، از نزدیک با بیماران قبلی او ملاقات نمایید و میزان رضایتمندی آن ها ، از عمل شان را بسنجید و با شرکت در جلسه مشاوره قبل از جراحی ، درباره انتظارات و توقعات خود از نتیجه عمل بینی با جراح گفتگو نمایید.

 

نمونه جراحی بینی دکتر بشارتی

 

اقدامات قبل از جراحی بینی

 1. حداقل دو هفته قبل از عمل؛ باید از مصرف آسپرين و پروفن كه خونريزی را تشدید می كنند، جلوگیری شود.
 2. اگر فرد قبل از جراحی به سرماخوردگی مبتلا شود، بايد انجام جراحی را چند هفته به تاخیر بیاندازد.
 3. به طور کلی مقصود از اعمال زیبایی ، بهبود وضعیت ظاهری می باشد نه رسيدن به زیبایی مطلق ؛ لذا متقاضیان باید از این عمل زیبایی انتظار معقول داشته و واقع بین باشند.
 4. امتناع از سيگار كشيدن از دو هفته قبل تا بعد از عمل بینی ضروری می باشد؛ زیرا دخانیات، سبب بروز اختلال در اکسیژن رسانی خون شده و علاوه بر این که سلامت فرد را در حین عمل به مخاطره می اندازند، بعد از عمل نیز فرآیند بهبودی را مختل کرده و موجب بروز اختلال در روند ترمیم زخم ها می شوند.
 5. از 8 ساعت قبل از عمل ؛ باید از خوردن و نوشیدن خودداری گردد، چرا که ناشتا بودن در روز عمل دماغ از ملزومات این جراحی می باشد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

برای این که نتیجه حاصل از عمل رضایت بخش باشد، رعایت مراقبت های پس از عمل بینی حائز اهمیت است :

 1. استفاده از كيسه يخ برای بهتر شدن ورم دور چشم در 48 ساعت اول ، می تواند از ورم بعد از عمل و کبودی ناشی از جراحی بکاهد.
 2. برای بهبود تنفس، می توان به مدت چند هفته با سرم نمکی داخل بينی را شستشو داد.
 3. تا چند وقت بعد از عمل؛ حفاظت از بينی در برابر اصابت هر گونه ضربه، امری ضروری است.
 4. در هفته های اول پس از جراحی، باید از قرار گرفتن در معرض آفتاب پرهيز شود.
 5. از انجام ورزش های سنگين تا زمانی که پزشک معالج توصیه کرده باید اجتناب گردد.
 6. تا 4 روز بعد از عمل ، باید از خوردن غذاهایی كه به جويدن طولانی نياز دارند پرهيز شود و بعد از آن خوردن تمامی مواد غذایی بلامانع است.
 7. تنها نکته ای که در زمینه تغذیه بعد از جراحی رینوپلاستی باید رعایت گردد ، این است که از مصرف نمک و برخی ادویه ها ؛ همچون فلفل تا مدتی پس از عمل زیبایی دماغ پرهیز شود.
 8. در طول هفته اول پس از عمل بینی ، باید از حركات شديد صورت در حین خنده و گريه پرهيز گردد.
 9. استحمام بعد از عمل تا زمانی که گچ بر روی بینی قرار دارد ، ممنوع است.

شما همراهان گرامی می توانید با رعایت صحیح اقدامات و مراقبت های قبل و بعد از جراحي بيني به نتایجی ایده آل از این عمل دست یافته و دوران نقاهت خود را نیز به خوبی پشت سر بگذارید.

هزینه جراحی بینی

قیمت یا هزینه جراحی بینی با توجه به دستمزد جراح ، نوع بینی و ایرادات آن ، ترمیمی بودن عمل بینی ، هزینه آزمایشات قبل از عمل ، هزینه مرکزی که جراحی در آن صورت می گیرد و غیره مشخص می شود.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button