جراحی پروتز چانه

جراحی پروتز چانه

جراحی پروتز چانه ، از جمله جراحی های زیبایی صورت محسوب می شود . در علم زیبا شناسی برای اینکه فرد چهره زیبایی داشته باشد ، تناسب میان اجزای چهره ، یکی از عوامل مهم به شمار می رود .

جراحی-پروتز-چانه

زیبایی چانه به عواملی مانند فرم قرار گیری دندان های فک پاینی ، غبغب و فرم و اندازه بینی وابسته است . اگر حالت قرارگیری دندان ها منظم و طبیعی باشد ، تنها جراحی پروتز چانه کفایت می کند ، در غیر این صورت نیاز به جراحی کامل فک و ارتودنسی نیز می باشد .

متعادل سازی و ایجاد تناسب بین اعضای مختلف صورت ، منجر به افزایش جذابیت چهره خواهد شد و زیبایی هر یک از این اعضا بر دیگری موثر است ، برای مثال فرم بینی و چانه و زیبایی آن ها بر یک دیگر اثر بسزایی دارد ، چنانچه چانه عقب رفته باشد ، باعث می شود تا بینی بزرگ تر دیده شود و برعکس ؛ اگر بینی بزرگ باشد موجب می شود تا چانه کوچک و عقب رفته به نظر بیاید .

چه افرادی کاندیدای مناسب جراحی پروتز چانه هستند ؟

  • افرادی که غبغب بزرگی دارند و گردنشان نیز چاق است .
  • افرادی که چانه عقب رفته دارند .
  • کسانی که چانه شان نوک تیز و یا مربعی شکل است .
  • اشخاصی که کوچکی چانه شان باعث بزرگ نمایی بینی در چهره شان شده باشد .

لازم به ذکر است در برخی از افراد که برای جراحی پروتز چانه اقدام نموده اند ، لازم است تا عمل زیبایی بینی نیز انجام شود تا نتیجه مورد نظر حاصل شود .

تفاوت جراحی پروتز چانه با سایر جراحی های پروتز گذاری :

پروتز چانه برخلاف  سایر پروتز هایی که در بدن استفاده می شود نیاز به تعویض در تمام عمر را ندارد .

این جراحی جزو عمل های زیبایی سرپایی به حساب می آید و نیاز به بیهوشی نداشته و تنها با بی حسی موضعی و دارو های آرام بخش وریدی انجام می شود .

کوتاه است و فرد می تواند پس 24 تا 48 ساعت استراحت ، فعالیت های روزانه خود را مجدداً آغاز نماید . همچنین نیاز به رعایت رژیم غذایی خاصی نیست .

جراحی پروتز چانه ، نیازی به پانسمان و چسب زدن ندارد .

 

درباره نویسنده

نظرات بسته شده است.