جراحی بینی
بهترین جراحی بینی

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی بینی ، یکی از مهم ترین دغدغه های افراد متقاضی برای جراحی بینی می باشند به همین منظور یکی از سوالات تکراری افراد می باشد، لذا به همین علت تصمیم گرفتیم در این مقاله درباره هزینه عمل بینی دکتر روزینا بشارتی زاده در تهران بپردازیم. بهتر است بدانید هزینه جراحی زیبایی بینی در بخش ها و زمان های مختلف، متفاوت است​، زمانی که فرد برای این پروسه اقدام می کند، باید برای پرداخت هزینه های آن آمادگی لازم را داشته باشد. تمام هزینه عمل بینی که با هدف بالا رفتن زیبایی و بهبود ظاهر افراد انجام می شوند، تحت پوشش بیمه قرار نخواهند گرفت. بیمه خدمات درمانی، تنها بخشی از هزینه عمل را تقبل می کند. بقیه هزینه ها باید توسط فرد پرداخت شود.

 

هزینه جراحی بینی

 

عوامل تاثیر گذار بر هزینه جراحی بینی

 • مهارت جراح بینی

یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت عمل بینی شهرت و مهارت جراح بینی می باشد، چرا که جراح بینی که چندین سال این کار را انجام داده است با چالش های جراحی زیبایی بینی دست و پنجه نرم کرده و الان می تواند بهترین فرم بینی را بدون ایجاد مشکلات تنفسی و غیره به وجود آورد.

 • نوع بینی

نوع بینی از دیگر موارد تاثیر گذار بر هزینه جراحی بینی می باشد، افرادی که بینی گوشتی یا غضروفی دارند به دلیل دشوارتر بودن جراحی این نوع بینی معمولا باید هزینه بیشتری را نسبت به بینی استخوانی پرداخت کنند. همچنین هزینه جراحی ترمیمی بینی در تهران نیز به دلیل رفع ایرادات حاصل از رینوپلاستی اولیه معمولا پیچیده تر می باشد لذا هزینه آن متفاوت است.

 • هزینه متخصص بیهوشی برای جراحی

در صورتی که بینی با بیهوشی کامل انجام شود نیاز به یک متخصص بیهوشی است تا در طول عمل جراحی علائم حیاتی بیمار را بررسی کند. انتخاب روش بیهوشی کامل به این علت است که بیمار در طی فرآیند جراحی دردی حس نکند و جراح با تمرکز بیشتر جراحی را انجام دهد.

هزینه های قبل از عمل زیبایی بینی در تهران

معمولا قبل از مراجعه به بیمارستان یا کلینیک بیمار هزینه های همچون هزینه مشاوره و ویزیت بهترین جراح بینی تهران ، هزینه آزمایشات ، هزینه عکس آتلیه برای جراحی ، هزینه سیتی اسکن به منظور بررسی مشکلات تنفسی و شکستگی بینی و ارزیابی دقیق بینی جهت رفع ایرادات می باشد.

آزمایشاتی که بیمار قبل از عمل زیبایی بینی باید انجام دهد شامل موارد ذیل می شود:

 • CBC
 • PT
 • PTT
 • HIV Ab
 • HIV Ag
 • HBs Ag
 • HCV Ab

که جهت بررسی میزان آهن خون، ایدز، قند خون و غیره می باشد، در صورتی که بیمار دارای مشکلات قلبی و عروقی و غیره باشد برای انجام جراحی زیبایی بینی باید از پزشک خود نامه ای با مضمون ” عمل بینی بلامانع است ” بیاورد. بانوان محترم متقاضی برای جراحی رینوپلاستی تست بارداری نیز باید بدهند چرا که در صورت باردار بودنشان عمل زیبایی بینی به بعد از زایمان موکول می شود. تمامی موارد فوق که بیمار باید پیش از رینوپلاستی انجام دهد شامل هزینه هایی است  که جزو هزینه جراحی بینی تلقی می شود و باید بیمار پرداخت کند.

هزینه جراحی انواع بینی در تهران

در این بخش از مقاله می خواهیم به سوالات رایجی که درباره هزینه جراحی بینی استخوانی ، گوشتی ، غضروفی ، ترمیمی پرسیده می شود پاسخ دهیم.

این موضوع برکسی پوشیده نیست که بینی های گوشتی ، استخوانی ، غضروفی با هم تفاوت هایی دارند و همین تفاوت ها می تواند در قیمت جراحی بینی تاثیر گذار باشد، همانطور که در بخش ها بالاتر مقاله اشاره شد بینی ترمیمی نیز به دلیل دشواری که دارد هزینه آن بالاتر است. اما بهتر است برای دانستن دقیق هزینه عمل بینی دکتر بشارتی زاده، به مطب او مراجعه کنید تا ایشان پس از معاینه و بررسی ها دقیق بینی شما قیمت را به اطلاعتان برساند.

 

هزینه جراحی بینی

 

هزینه جراحی بینی استخوانی در تهران

درباره بینی استخوانی در مقاله مربوطه توضیحات جامع و مفصلی داده شده است که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به آن مراجعه کنید، هزینه جراحی بینی استخوانی به میزان قوز و سختی عمل جراحی متفاوت می باشد اما بهترین راه برای کسب اطلاع دقیق از هزینه این عمل زیبایی این است که به پزشک متخصص مراجعه کنید تا پس از معاینه هزینه را به شما اعلام کنید.

هزینه عمل بینی گوشتی در تهران

بینی گوشتی که به داشتن چارچوب غضروفی ضعیف و پوست ضخیم شهرت دارد ، نوعی از بینی محسوب می شود که جراحی آن در مقایسه با بینی استخوانی ، چالش برانگیز تر بوده و در نتیجه مدت زمان صرف شده برای جراحی این نوع بینی بیشتر بوده و نیز به سطح بالاتری از تجربه ، تخصص و مهارت پزشک نیاز می باشد. در طول فرایند عمل بینی گوشتی ، پزشک گاهی لازم است برای تقویت بافت غضروفی بینی ، از فرایند گرافت بینی استفاده کرده و تکنیک هایی را برای تغییر دادن ضخامت پوست اجرا کند. همگی این موارد ، پیچیدگی فرایند را دو چندان کرده و منطقی است انتظار داشته باشیم که هزینه فرایند نیز دستخوش تغییر خواهد شد.

هزینه عمل بینی ترمیمی در تهران

بسیاری از متخصصان ، این فرایند را به عنوان یک فرایند پیچیده و چالش برانگیز می شناسند که همین موضوع باعث افزایش هزینه جراحی بینی در تهران می شود ، ولی دامنه چالش و پیچیدگی این فرایند زمانی تشدید می شود که قرار است عمل بینی ثانویه بر روی بینی بیمار انجام شود. بینی دارای ساختار پیچیده ای است و زمانی که این ساختار پیچیده و حساس و ظریف ، به دست یک جراح بی تجربه ، تحت جراحی قرار گیرد با مشکلاتی در ظاهر و عملکرد روبرو می شود که ترمیم را برای جراح با تجربه و ماهر بسیار دشوار می کند.

بنابراین ، لازم می دانیم یک بار دیگر اهمیت انتخاب یک جراح بینی خوب ، ماهر و با تجربه را مورد تاکید قرار دهیم. اکنون که به پیچیدگی جراحی بینی ترمیمی واقف شدید ، می توانید نتیجه بگیرید که در خصوص هزینه این فرایند درمان ، بالاتر بودن هزینه در مقایسه با جراحی اولیه ، امری دور از انتظار و غیر منطقی نیست. به همین منظور برای مدیریت هزینه و صرفه جویی در آن ، بهتر است گام انتخاب جراح بینی اولیه را صحیح برداریم تا از متحمل شدن هزینه جراحی بینی ثانویه معاف شویم.

هزینه های بعد از جراحی زیبایی بینی

معاینه 

بیمار پس از انجام عمل زیبایی بینی باید در فواصل مشخصی جهت معاینه و بررسی دقیق بینی به مطب جراح بینی مراجعه کند که خود این امر شامل هزینه های ایاب و ذهاب می شود. همچنین بیمار باید داروهایی را که جراح بینی تجویز نموده است تهیه کند و به صورت مرتب از آن ها استفاده نماید تا بهبودی زودتر حاصل شود. معمولا به بیمار توصیه می شود تا مدتی پس از عمل برای کسب نتیجه بهتر چسب زدن بینی را به پزشک واگذار کند تا با زدن اشتباه چسب باعث شکل گیری دفرمه بینی نشود. هزینه پرداختی برای معاینات بعد از عمل نیز جزء هزینه جراحی بینی تلقی می شود.

روند ویزیت بیمار پس از جراحی به شرح ذیل می باشد:

 • ویزیت ماه اول به صورت هر هفته انجام می گیرد.
 • ویزیت سال اول هر سه ماه یکبار اتفاق می افتد.
 • ویزیت سال دوم به صورت هر ۶ ماه یکبار انجام می شود.

هزینه کلینیک

به طور معمول هزینه های جاری برای کلینیک ها کمتر از بیمارستان ها است. چرا که در کلینیک بعد از انجام جراحی بیمار می تواند بعد از گذشت 4 ساعت و کسب هوشیاری از کیلنیک مرخص شود اما در بیمارستان فرد نیاز به بستری به مدت یک روز در بیمارستان دارد.

هزینه دستمزد جراح

بیشترین هزینه جراحی بینی مربوط به دستمزد جراح است. این هزینه بستگی به تخصص و تجربه پزشک معالج شما دارد. پزشکی که تجربه و مهارت بیشتری را در جراحی داشته باشد ، هزینه بالا تری را کسب می کند. بهتر است بدانید که جراحی زیبایی بینی یکی از جراحی های بسیار حساس است ، اگر شما برای کاهش هزینه های این عمل به سراغ یک پزشک تازه کار یا غیر متخصص مراجعه کنید ممکن است تا آخر عمر نتوانید هزینه این صدمه را جبران کنید. چرا که بینی بخش بسیار مهمی از زیبایی صورت است. پس توصیه می شود هزینه های که در این راه قرار است خرج کنید را در اولویت انتخاب های خود قرار ندهید.

هزینه عمل جراحی بینی در تهران و شهرستان ها

بیشترین هزینه جراحی بینی متعلق به شهر تهران است. چرا که پزشکانی که در این شهر مشغول به فعالیت هستند از مهارت ، تجربه و تخصص بیشتری برخوردار هستند و معمولا در سراسر ایران برای انجام عمل های جراحی به تهران می روند. به عنوان مثال هزینه عمل بینی در تهران در سال 1401 از 14 میلیون تومان شروع شده و به 60 میلیون تومان نیز می رشد.

هزینه این عمل در شهر های بزرگ دیگری مانند شیراز ، اصفهان یا حتی مشهد تفاوت زیادی با تهران ندارد ، اما در برخی از شهر های کوچک می توانید هزینه های کمتر را نیز مشاهده کنید. بهتر است برای اطلاع از قیمت دقیق از پزشکان متخصص شهر خود سوال کنید.

هزینه جراحی بینی با لیزر

لیزر پیشرفت چشمگیری در سال های اخیر داشته و در حوزه پزشکی نیز در حال بهره وری می باشد ؛ اما هنوز به جایی نرسیده که بتوان برای جراحی از آن بهره برده و به کمک آن ، عیوب بینی را اصلاح نمود. از این رو از آن جا که لیزر در رینوپلاستی ، جایگاهی نداشته و صرفا حنبه تبلیغاتی دارد ؛ هزینه ای نیز نمی توان برای آن در نظر گرفت.

آیا عمل بینی ارزان ارزش انجام دارد ؟

در برخی رسانه ها از قبیل ماهواره و صفحات مجازی ، شاهد آن هستیم که جراحی بینی با قیمت ارزان را تبلیغ می کنند و متاسفانه با جذابیت های بصری که به این تبلیغات می افزایند ، افراد زود باور را به انجام عمل بینی ارزان ترغیب می کنند.

عمل بینی ارزان ، معمولا از سوی افراد غیرمتخصص یا افراد بی تجربه و گاها افراد سودجو ؛ ارائه می شود که صرفا به دلیل تجربه اندوزی یا منافع مالی خود ، دست به این گونه تبلیغات می زنند. نکته ای که ذکر آن در این جا بسیار حائز اهمیت است ؛ این است که این افراد هرگز تجربه رویارویی با چالش هایی که حین جراحی ممکن است رخ دهد را ندارند ، از این رو نه تنها توانایی رینوپلاستی بدون ایجاد عارضه را نخواهند داشت ؛ بلکه احتمال بروز خطر در حین عمل یا بعد از عمل را نیز تشدید می کنند.

البته لازم به ذکر است که رینوپلاستی با قیمت های خیلی زیاد نیز هرگز دال بر موفقیت آمیز بودن جراحی نخواهد بود، لذا اکیدا توصیه می شود که در صورت تمایل به انجام رینوپلاستی ؛ به خوبی تحقیق کرده و هرگز برای انجام آن عجله نکنید.

به طور کلی برای انجام جراحی، حتما به پزشکی مراجعه نمایید که مهارت و تجربه بالقوه ای زمینه انواع جراحی زیبایی بینی داشته و نتایج درخشانی در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده باشد.

نمونه کار جراحی زیبایی بینی

 

آیا بیمه هزینه جراحی بینی در تهران را می پردازد ؟

چنانچه هدف از رینوپلاستی ، زیبایی و ایجاد تغییر در ساختار ظاهری بینی باشد ؛ شرکت های بیمه هزینه ای در قبال آن نخواهند پرداخت و خود فرد زیباجو ملزم به پرداخت کلیه هزینه های عمل می باشد.

اما در صورتی که این عمل به منظور درمان اختلالات عملکردی بینی ؛ اعم از انحراف ، شکستگی و مواردی از این قبیل انجام پذیرد ؛ شرکت های بیمه بسته به تعرفه هایی که دارند می توانند بخشی یا تمام هزینه های آن را تقبل نمایند.

هزینه جراحی بینی در سال 1400 در تهران

برای دانستن هزینه جراحی بینی توسط دکتر بشارتی زاده در سال 1400 توصیه میکنم به مطب ایشان مراجعه کنید تا خانم دکتر پس از معاینه و بررسی وضعیت بینی شما هزینه دقیق را بگوید.

هزینه جراحی بینی در سال 1402 چقدر است ؟

با توجه به اینکه هرساله هزینه ها افزایش می یابند باید بگوییم هزینه جراحی بینی در سال 1402 نیز از کمی افزایش می یابد، همچنین باید بگوییم که میزان این فزایش قیمت به عوامل متعددی از جمله میزان تورم ، هزینه های بیمارستان و غیره بستگی دارد به همین منظور جهت کسب اطلاعات دقیق درباره هزینه عمل بینی در سال 1402 می توانید به مطب خانم دکتر مراجعه کنید و پس از معاینه هزینه دقیق به شما گفته خواهد شد.

جراحی بینی اقساطی در تهران

برخی از پزشکان به دلیل بالا بودن هزینه های عمل زیبایی بینی ، نحوه پرداخت را برای بیمار اقساطی می کنند اما این بدان معنا نیست که تمامی جراحان بینی اقدام به این کار کنند. شما می توانید برای اطلاع از انجام جراحی بینی اقساطی با مطب پزشک مورد نظر تماس گرفته و درباره آن بپرسید.

فیلم جراحی زیبایی بینی توسط دکتر بشارتی زاده

 

هزینه عمل بینی فانتزی

بسیاری از بانوان امروزه دوست دارند بینی خود را با مدل فانتزی عمل کرده و بینی زیبایی شبیه به بینی عروسک دوست داشتنی باربی را صاحب شوند. در زمان انتخاب این مدل بینی ، این سوال برایشان پیش می آید که آیا هزینه عمل بینی با مدل فانتزی ، در مقایسه با مدل  های دیگر ، متفاوت است ؟

مدل بینی فانتزی دارای ویژگی های خاصی می باشد و برای خلق آن لازم است پزشک ، زاویه بین لب و بینی را تغییر داده و به نسبت خاصی برساند. بعلاوه یکی دیگر از ویژگی های بینی فانتزی ، اندازه کوچک آن است که لازم است جراح ، تکنیک هایی را برای کوچک کردن اندازه بینی ، به کاربندد. پس همانطور که می بینید جراحی بینی با مدل فانتزی ، تحت شرایط تقریباً متفاوتی انجام می شود و با توجه به تخصصی تر بودن آن ، می توان انتظار داشت که هزینه آن نیز با سایر مدل های بینی ، متفاوت باشد. جراح در جلسه مشاوره ، بعد از انجام ارزیابی های لازم و تعیین داوطلبی شما برای قرار گرفتن تحت عمل جراحی با مدل فانتزی ، در خصوص هزینه آن با بیمار گفتگو خواهد کرد.

تزریق کورتون و هزینه جراحی بینی

کورتون برای برخی از متخصصان ، ابزاری حیاتی برای خلق نتیجه مورد نظر از جراحی محسوب می شود. وقتی سخن از جراحی بینی به میان می آید ، کورتون که تحت عنوان گلوکوکورتیکوئید نیز نامیده می شوند ، برای کاهش التهاب در بافت بینی بعد از عمل ، مورد استفاده قرار می گیرند. گاهی بعد از عمل ، این ماده به طور مستقیم در بینی تزریق می شود تا تورم با سرعت بیشتری فروکش کرده و از شکل گیری بافت اسکار ، جلوگیری به عمل آید.

تاثیر گذار بودن تزریق کورتون در هزینه نهایی جراحی بینی ، چیزی است که تصمیم گیری درباره آن بر عهده پزشک می باشد. برخی جراحان بینی ، تزریق کورتون را بعنوان بخشی از فرایند محاسبه کرده و آن را در به صورت یک هزینه مجزا در نظر نمی گیرند. تصمیم گیری برخی دیگر از جراحان ، متفاوت می باشد. بیمار می تواند سوالات خود در این خصوص را در طول جلسه مشاوره خصوصی با پزشک ، مطرح نماید.

قیمت عمل بینی در سال 1402 در بیمارستان های دولتی و خصوصی

هزینه جراحی بینی در بیمارستان های دولتی تهران نسبت به کلینیک های خصوصی قیمت پایین تری دارند. برای اینکه متوجه شوید عمل جراحی شما در چه مکانی انجام می شود ، بهتر است در جلسه مشاوره حتما از پزشک خود سوال کنید. معمولا در کلینیک های خصوص روند کار سریع تر پیش می رود و معطلی برای مراجعه به پزشک و انجام عمل جراحی کمتر است. اگر هم نگران تجهیزات موجود در کلینیک ها هستید و فکر می کنید در کلینیک ها تجهیزات به اندازه کافی وجود ندارد و به همین دلیل به سراغ بیمارستان های دولتی می روید باید بگویم که کاملا در اشتباه هستید چرا که برخی از کلینیک ها به قدری مجهز هستند که حتی می توان آن ها را به عنوان یک بیمارستان معرفی کرد.

هزینه عمل انحراف بینی در سال 1402

عمل انحراف بینی یا سپتوپلاستی در واقع یکی از روش های درمانی بسیار موثر می باشد. در این عمل تیغه بینی صاف و اصلاح خواهد شد تا مسیر تنفس باز شود. جراح استخوان و غضروف اضافی را برداشته و به قرینه شدن بینی کمک خواهد کرد. معمولا این عمل جراحی همراه با جراحی زیبایی بینی انجام شده و از همین رو مشمول بیمه نمی شود و هزینه بیشتری را در بر می گیرد. اما به طور کلی قیمت عمل انحراف بینی در سال 1401 از 15 میلیون شروع می شد که با توجه به شرایط اقتصادی در سال جدید این قیمت کمی افزایش پیدا کرده و حدودا به 20 الی 30 میلیون تومان رسیده است.

توصیه می شود برای رسیدن به نتایج مطلوب هرگز هزینه را اولویت تصمیمات خود قرار ندهید چرا که هیچ چیزی بیشتر از تخصص و تجربه پزشک بر روی نتیجه تاثیر نمی گذارد.

سخن پایانی

ما تمام سعی خود را کردیم در این مقاله تمامی عواملی که بر هزینه جراحی بینی تاثیر گذار است را شرح دهیم تا شما عزیزان با اطلاعات کامل تری اقدام به انجام این عمل حساس کنید.

امیدوارم از این مقاله رضایت داشته باشد.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: