هزینه جراحی بینی ، یکی از مهم ترین دغدغه های افراد متقاضی برای جراحی بینی می باشند به همین منظور یکی از سوالات تکراری افراد می باشد، لذا به همین علت تصمیم گرفتیم در این مقاله درباره هزینه عمل بینی دکتر روزینا بشارتی زاده بپردازیم.

بهترین است بدانید هزینه جراحی بینی در بخش ها و زمان های مختلف، متفاوت است​، زمانی که فرد برای جراحی زیبایی بینی اقدام می کند، باید برای پرداخت هزینه های آن آمادگی لازم را داشته باشد.

تمام هزینه عمل بینی که با هدف بالا رفتن زیبایی و بهبود ظاهر افراد انجام می شوند، تحت پوشش بیمه قرار نخواهند گرفت. بیمه خدمات درمانی، تنها بخشی از هزینه عمل را تقبل می کند. بقیه هزینه ها باید توسط فرد پرداخت شود.

هزینه جراحی بینی

عوامل تاثیر گذار بر هزینه جراحی بینی

 • مهارت جراح بینی

یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت عمل بینی شهرت و مهارت جراح بینی می باشد، چرا که جراح بینی که چندین سال این کار را انجام داده است با چالش های جراحی زیبایی بینی دست و پنجه نرم کرده و الان می تواند بهترین فرم بینی را بدون ایجاد مشکلات تنفسی و غیره به وجود آورد.

 • نوع بینی

نوع بینی از دیگر موارد تاثیر گذار بر هزینه جراحی بینی می باشد، افرادی که بینی گوشتی یا غضروفی دارند به دلیل دشوارتر بودن جراحی این نوع بینی معمولا باید هزینه بیشتری را نسبت به بینی استخوانی پرداخت کنند. همچنین هزینه جراحی بینی ترمیمی نیز به دلیل رفع ایرادات حاصل از رینوپلاستی اولیه معمولا پیچیده تر می باشد لذا هزینه آن متفاوت است.

 • هزینه متخصص بیهوشی برای جراحی

در صورتی که بینی با بیهوشی کامل انجام شود نیاز به یک متخصص بیهوشی است تا در طول عمل جراحی علائم حیاتی بیمار را بررسی کند. انتخاب روش بیهوشی کامل به این علت است که بیمار در طی فرآیند جراحی دردی حس نکند و جراح با تمرکز بیشتر جراحی را انجام دهد.

هزینه های قبل از عمل زیبایی بینی

معمولا قبل از مراجعه به بیمارستان یا کلینیک بیمار هزینه های همچون هزینه مشاوره و ویزیت جراح بینی ، هزینه آزمایشات ، هزینه عکس آتلیه برای جراحی ، هزینه سیتی اسکن به منظور بررسی مشکلات تنفسی و شکستگی بینی و ارزیابی دقیق بینی جهت رفع ایرادات می باشد.

آزمایشاتی که بیمار قبل از عمل بینی باید انجام دهد شامل موارد ذیل می شود:

 • CBC
 • PT
 • PTT
 • HIV Ab
 • HIV Ag
 • HBs Ag
 • HCV Ab

که جهت بررسی میزان آهن خون، ایدز، قند خون و غیره می باشد، در صورتی که بیمار دارای مشکلات قلبی و عروقی و غیره باشد برای انجام جراحی زیبایی بینی باید از پزشک خود نامه ای با مضمون ” عمل بینی بلامانع است ” بیاورد.

بانوان محترم متقاضی برای جراحی رینوپلاستی تست بارداری نیز باید بدهند چرا که در صورت باردار بودنشان عمل زیبایی بینی به بعد از زایمان موکول می شود.

تمامی موارد فوق که بیمار باید پیش از رینوپلاستی انجام دهد شامل هزینه هایی است که باید پرداخت کند.

هزینه جراحی انواع بینی

در این بخش از مقاله می خواهیم به سوالات رایجی که درباره هزینه جراحی بینی استخوانی ، گوشتی ، غضروفی ، ترمیمی پرسیده می شود پاسخ دهیم.

این موضوع برکسی پوشیده نیست که بینی های گوشتی ، استخوانی ، غضروفی با هم تفاوت هایی دارند و همین تفاوت ها می تواند در قیمت جراحی بینی تاثیر گذار باشد، همانطور که در بخش ها بالاتر مقاله اشاره شد بینی ترمیمی نیز به دلیل دشواری که دارد هزینه آن بالاتر است.

اما بهتر است برای دانستن دقیق هزینه عمل بینی دکتر بشارتی زاده، به مطب او مراجعه کنید تا ایشان پس از معاینه و بررسی ها دقیق بینی شما قیمت را به اطلاعتان برساند.

هزینه جراحی بینی

هزینه های بعد از جراحی زیبایی بینی

بیمار پس از انجام عمل زیبایی بینی باید در فواصل مشخصی جهت معاینه و بررسی دقیق بینی به مطب جراح بینی مراجعه کند که خود این امر شامل هزینه های ایاب و ذهاب می شود.

همچنین بیمار باید داروهایی را که جراح بینی تجویز نموده است تهیه کند و به صورت مرتب از آن ها استفاده نماید تا بهبودی زودتر حاصل شود.

معمولا به بیمار توصیه می شود تا مدتی پس از عمل برای کسب نتیجه بهتر چسب زدن بینی را به جراح بینی واگذار کند تا با زدن اشتباه چسب باعث شکل گیری دفرمه بینی نشود.

روند ویزیت بیمار پس از جراحی به شرح ذیل می باشد:

 • ویزیت ماه اول به صورت هر هفته انجام می گیرد.
 • ویزیت سال اول هر سه ماه یکبار اتفاق می افتد.
 • ویزیت سال دوم به صورت هر ۶ ماه یکبار انجام می شود.

هزینه جراحی بینی با لیزر

لیزر پیشرفت چشمگیری در سال های اخیر داشته و در حوزه پزشکی نیز در حال بهره وری می باشد ؛ اما هنوز به جایی نرسیده که بتوان برای جراحی از آن بهره برده و به کمک آن ، عیوب بینی را اصلاح نمود.

از این رو از آن جا که لیزر در رینوپلاستی ، جایگاهی نداشته و صرفا حنبه تبلیغاتی دارد ؛ هزینه ای نیز نمی توان برای آن در نظر گرفت.

آیا عمل بینی ارزان ارزش انجام دارد ؟

در برخی رسانه ها از قبیل ماهواره و صفحات مجازی ، شاهد آن هستیم که جراحی بینی با قیمت ارزان را تبلیغ می کنند و متاسفانه با جذابیت های بصری که به این تبلیغات می افزایند ، افراد زود باور را به انجام عمل بینی ارزان ترغیب می کنند.

عمل بینی ارزان ، معمولا از سوی افراد غیرمتخصص یا افراد بی تجربه و گاها افراد سودجو ؛ ارائه می شود که صرفا به دلیل تجربه اندوزی یا منافع مالی خود ، دست به این گونه تبلیغات می زنند.

نکته ای که ذکر آن در این جا بسیار حائز اهمیت است ؛ این است که این افراد هرگز تجربه رویارویی با چالش هایی که حین جراحی ممکن است رخ دهد را ندارند ، از این رو نه تنها توانایی رینوپلاستی بدون ایجاد عارضه را نخواهند داشت ؛ بلکه احتمال بروز خطر در حین عمل یا بعد از عمل را نیز تشدید می کنند.

البته لازم به ذکر است که رینوپلاستی با قیمت های خیلی زیاد نیز هرگز دال بر موفقیت آمیز بودن جراحی نخواهد بود، لذا اکیدا توصیه می شود که در صورت تمایل به انجام رینوپلاستی ؛ به خوبی تحقیق کرده و هرگز برای انجام آن عجله نکنید.

به طور کلی برای انجام جراحی، حتما به پزشکی مراجعه نمایید که مهارت و تجربه بالقوه ای زمینه انواع جراحی زیبایی بینی داشته و نتایج درخشانی در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده باشد.

آیا بیمه هزینه جراحی بینی را می پردازد ؟

چنانچه هدف از رینوپلاستی ، زیبایی و ایجاد تغییر در ساختار ظاهری بینی باشد ؛ شرکت های بیمه هزینه ای در قبال آن نخواهند پرداخت و خود فرد زیباجو ملزم به پرداخت کلیه هزینه های عمل می باشد.

اما در صورتی که این عمل به منظور درمان اختلالات عملکردی بینی ؛ اعم از انحراف ، شکستگی و مواردی از این قبیل انجام پذیرد ؛ شرکت های بیمه بسته به تعرفه هایی که دارند می توانند بخشی یا تمام هزینه های آن را تقبل نمایند.

هزینه جراحی بینی در سال 1400

برای دانستن هزینه جراحی بینی توسط دکتر بشارتی زاده در سال 1400 توصیه میکنم به مطب ایشان مراجعه کنید تا خانم دکتر پس از معاینه و بررسی وضعیت بینی شما هزینه دقیق را بگوید.

سخن پایانی

ما تمام سعی خود را کردیم در این مقاله تمامی عواملی که بر هزینه جراحی بینی تاثیر گذار است را شرح دهیم تا شما عزیزان با اطلاعات کامل تری اقدام به انجام این جراحی حساس کنید.

امیدوارم از این مقاله رضایت داشته باشد.