کبودی ناشی از جراحی بینی

کبودی ناشی از جراحی بینی

در اطراف چشم ، کبودی ناشی از جراحی بینی طبیعی می باشد و جای نگرانی نیست ، چرا که در نهایت بعد از یک هفته کاملا از بین می رود . این کبودی ها به شکل های متفاوتی کبودی های جزیی از رنگ زرد تا کبودی شدید به رنگ بنفش می باشد .

کبودی ناشی از جراحی بینی

از مواردی که بعضی از افراد را برای  جراحی بینی دچار ترس و تردید می نماید کبودی  دور چشم پس از عمل جراحی بینی می باشد . واقعیت امر این گونه است که این کبودی و حتی سیاهی اطراف چشم پس از جراحی بینی کاملاً طبیعی می باشد و به سرعت برطرف خواهد شد و مسئله نگران کننده ای نیست .

دلیل کبودی ناشی از جراحی بینی چیست ؟

  • این کبودی ناشی از نشت خون از مویرگ ها بافت زیر پوست می باشد .
  • نوع تکنیکی که جراح بینی ، در عمل به کار می برد .
  • دستکاری و کار صورت گرفته بر روی استخوان های بینی
  • شرایط سیستم انعقاد خون در فرد

چه کار کنیم تا کبودی کاهش یابد ؟

تا 48 ساعت بعد از جراحی کمپرس سرد ضروری است . ( سرما باعث تنگ نگه داشتن رگ ها می شود و همین امر موجب کاهش ورم و کبودی است ) . کمپرس سرد در واقع همان ژل آماده که در فریزر نگهداری می گردد و یا یخ خرد شده در نایلون می باشد . اگر کمپرس سرد موجب سردرد شما شد از انجامش صرف نظر کنید .

از سه روز الی یک هفته پس از جراحی سرتان حتماً  45 درجه بالا تر از بدنتان قرار گیرد . حین استراحت حتما از 2 بالش استفاده نمایید. (بدن در حالت نیمه نشسته باشد .)

از مصرف هر گونه مسکن وآسپرین به جز استامینوفن ، الکل ،  دخانیات ، سیر خام ، زنجبیل و یا حتی برخی از دارو های گیاهی (که به دلیل رژیم غذایی خاصی مصرف می کنید ) بپرهیزید . زیرا این مواد باعث رقیق شدن خون و در نتیجه خطر خونریزی و افزایش کبودی می شوند .

از انجام توصیه های افراد غیر متخصص بپرهیزید . زیرا در صورت کبودی زیاد دارو و کرم های جدیدی با آنزیم آناناس موجود می باشد ، که پزشکتان برای شما تجویز خواهد کرد .

رژیم غذایی تان در هفته اول نرم باشد .منظور از رژیم نرم عدم استفاده از مواد غذایی سفت مانند سیب ، هویج، بلال و … می باشد .

درباره نویسنده

نظرات بسته شده است.

Call Now Button