علائم پیری در طول زمان به دلیل اشعه خورشید، وراثت و روش زندگی قابل رویت است و از دیگر علائم زودرس آن ایجاد چین و چروک و کاهش حجم پوست می باشد با تزریق فیلرها به صورت غیر جراحی می توان کاهش حجم را جبران کرد و این خطوط را ازبین برد، اگر شما تمایل دارید که ظاهرتان جوان تر گردد و خطوط چین و چروک صورت تان از بین برود، تزریق چربی که در واقع نوعی فیلر یا حجم دهنده طبیعی است، برای شما توصیه می شود، در این مقاله دکتر بشارتی زاده توضیحات جامعی را مطرح نموده اند، پس با ما همراه باشید.

تزریق فیلرها ( که بهترین پر کننده ، تزریق چربی است ) برای فرد امکانات  ذیل را فراهم می نمایند :

  • ضخیم کردن لب ها
  • بهبود طرح صورت ( گونه و چانه )
  • کاهش خطوط و چین و چروک های پوست
  • بهبود بخشیدن به ظاهر فرورفته ( اسکارها – زخم ها )

تزریق-چربی

تزریق چربی

تزریق چربی به این صورت می باشد که چربی از بدن خود فرد گرفته و دوباره به خود فرد تزریق می گردد.

بــرای پــرکردن صورت ، پرکردن چین های عمقی و بـرجسته سازی مناطق مختلف صورت ( مثل گونه ) مناسب است و نياز به ليپوساكشن ندارد در تزریق چربی ، از سرنگ ٥٠ سی سی وکیوم دار قوی استفاده می شود و چربی مورد نیاز برای تزریق به صورت تامین می گردد.

نتایج و ماندگاری آن در بعضی از افراد یک سال و یا بیشتر و متغیر می باشد. ( می توان مقداری از چربی را ذخیره نمود، البته نتایج ذخیره سازی به خوبی نوع تازه آن نمی باشد. )

در پایان نیز باید گفت در برخی از افرادی که جراحی بینی یا جراحی چانه انجام می دهند، با تزریق چربی در گونه و یا چانه می توان تناسب بیشتری میان اعضای صورت ایجاد نمود و به دریافت نتیجه بهتر و رضایت بخش از نتیجه جراحی بینی کمک کرد .

در طول دوره ریکاوری بعد از تزریق چربی چه انتظاری دارید؟

بعد از جراحی تزریق چربی، شما می توانید در همان روز اجرای روند، به همراه یکی از اعضای خانواده یا دوستان، محل درمان را به مقصد منزل ترک کنید. در طول روز، شما بهتر است در منزل استراحت کرده و از انجام فعالیت های فیزیکی که باعث بالا رفتن ضربان قلب یا فشار خون می شود، به مدت یک هفته بعد از روند تزریق چربی، خودداری کنید.

شما می توانید فعالیت های تفریحی ملایم از قبیل کتاب خواندن یا استفاده از کامپیوتر را انجام دهید. در هنگام شب، در زمان خواب، بهتر است با قرار دادن چند بالش، سر خود را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید. همچنین می توانید در حالت لم داده نیز بخوابید.

قرار دادن سر در موقعیت بالاتر از بدن، به کاهش تورم صورت کمک می کند. درد ملایم و کبودی در نواحی که چربی از آنها استخراج شده است، یکی از تجربیات قابل انتظار بعد از روند تزریق چربی محسوب می شود.

شما می توانید با مصرف داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک، این موقعیت را تحت کنترل در آورید. کبودی و تورم در طول 1 الی 2 هفته اول بعد از درمان، مشاهده می شود و پس از آن در هفته های آتی، بهبود یافته و به تدریج فروکش می کند.

می توانید به آرامی و با شیب ملایم، هر هفته، سطح فعالیت خود را افزایش دهید. پزشک شما را از انجام فعالیت سنگین به مدت 4 الی 6 هفته بعد از روند، منع می نماید.

چه نتیجه ای می توان از روند تزریق چربی انتظار داشت؟

تزریق چربی، جوانسازی صورت را از طریق کاهش دادن علائم آشکار بالا رفتن سن، در ناحیه صورت از قبیل خطوط عمیق زیر چشم و اطراف بینی و خلق کانتوری زیبا از طریق بهبود بخشیدن به شکل گونه ها، به شما هدیه می دهد.

علیرغم اینکه بعد از روند تزریق چربی، بخشی از سلول های چربی انتقال داده شده به ناحیه درمان، توسط بدن جذب شده و نمی توانند در محل، به حیات خود ادامه دهند، ولی پزشک با تکرار روند تا زمان دستیابی به کمیت مطلوب سلول های چربی، نتیجه مطلوبی را از درمان خلق می نماید. سلول های چربی زنده مانده، به طور دائمی به حیات خود ادامه می دهند.

عوارض جانبی تزریق چربی

مانند هر روند جراحی دیگر، در فرایند انتقال و پیوند چربی نیز عوارض جانبی احتمالی وجود دارد. این عوارض احتمالی شامل خونریزی ( شکل گیری هماتوم )، عفونت، بهبود ضعیف زخم، بر جای ماندن جای زخم، درد ( که گاهی بعد از بهبود زخم ها ماندگار می باشد )، عدم تقارن در صورت، آسیب دیدگی اعصاب، و برخی موارد دیگر می باشد.

البته علیرغم متذکر شدن تمام این موارد، این نکته را باید به خاطر داشته باشید که همیشه بخش عمده ای از احتمال به صفر رساندن بروز عوارض جانبی بعد از عمل، به مهارت و تجربه جراح وابسته است. بنابراین با رعایت ملاحظات لازم در انتخاب جراح خود و سپردن روند به دست یک جراح با تجربه و صاحب مهارت، سطح بالای اطمینان خود از داشتن یک روند کم عارضه تر را تضمین کنید.

مشاهده نتیجه تزریق چربی، چه زمان امکان پذیر است؟

بهبود بعد از تزریق چربی برای جوانسازی صورت، یک فرایند تدریجی می باشد. معمولاً جای زخم های جزئی، تورم و کبودی بر جای می ماند که نهایتاً در طول یک دوره دو هفته ای بعد از جراحی، فروکش می کند. شما بعد از سپری شدن مرحله بهبود، می توانید شاهد نتیجه جراحی خود باشید.

داوطلبین ایده آل تزریق چربی برای جوانسازی صورت

جوانسازی صورت با تزریق چربی، یک گزینه فوق العاده برای بیمارانی است که دوست دارند حجم نواحی خاصی از صورت خود را ارتقا داده و حجم از دست رفته را که در اثر بالا رفتن سن، بوجود آمده است، بازیابی نمایند.

تزریق چربی می تواند برای افرادی که کانتور صورت آنها بهم ریخته، موثر واقع شود. با بازگشت حجم از دست رفته، چین و چروک های صورت نیز درمان می شود. بنابراین اگر چین و چروک های صورت تان برایتان آزار دهنده شده اند، داوطلب خوبی برای تزریق محسوب می شوید و می توانید با انتخاب آن، جوانی از دست رفته در چهره تان را بازیابی کنید.