تنفس پس از جراحی بینی

یکی از نگرانی های افراد برای جراحی، امکان بروز مشکلات تنفسی پس از جراحی بینی می باشد ، که اگر در هنگام عمل بینی اصولی از قبیل رفع پولیپ بینی وضایعه ها، اصلاح صحیح توربین وشاخک ها و… با دقت و صحیح رعایت شود، میتوان این اطمینان را داشت حتی اگر بینی کوچک شده باشد با هیچ گونه مشکلی برای تنفس پس از جراحی بینی مواجه نخواهید شد.
اکثر مراجعین بر این باورند که پس از عمل جراحی، دچار مشکلات تنفسی خواهند شد. و متقابلاً برخی افراد تصور میکنند مشکل تنفس حتما برطرف خواهد شد. لازم به ذکرا ست اگر مشکل تنفس مربوط به انحراف تیغه میانی باشد یا مشکل از دریچه های داخلی باشد، در حین عمل جراحی زیبایی امکان برطرف کردن آن وجود دارد.
خشکی و گرفتگی بینی بعد از عمل نیز گاهی باعث بروز مشکلات تنفسی میشود، که این گرفتگی ها گذرا یا طولانی میباشد و عمدتاً گرفتگی های زود گذر به دلیل تورم داخلی بعد از عمل است و بخش زیادی از ورم داخلی و بیرونی بینی در طی هفته های اول تا حد زیادی کاهش می یابد. اما از بین رفتن ورم بطور کامل چند ماهی زمان میبرد. البته زخمهای طبیعی که در بینی به واسطه عمل ایجاده شده نیز خود موجب مشکلات تنفسی میشود.

تنفس-پس-از-جراحی-بینیچند نکته

از دیگر موارد علل بروز مشکلات تنفسی میتوان به بزرگ شدن بیش از حد شاخکهای بینی و انحراف تیغه بینی اصلی اشاره کرد که این موارد نیز به سهولت درمان میشود.
در آخر زخم کردن و تغییرو تحول در ساختار اصلی بینی نیز موجب مشکلات تنفسی میباشد که با انتخاب جراح بینی ماهر و زبردست میتوان از بروز اینگونه مسائل جلوگیری کرد.
به توجه به اینکه جراحی بینی در کشور ما از رایجترین عملهای زیبایی است، اکثر متقاضیان فقط به زیبایی ظاهری بینی و هزینه ی عمل توجه میکنند و به مسائل مهم تر از قبیل انتخاب پزشک متبحر، روش عمل جراحی و کلینیک مربوطه که درواقع تضمین عدم عوارض بعد از عمل میباشد، توجه چندانی ندارند. لذا میتوان با تحقیق و دقت بیشتر از بروز خطرات احتمالی مصون ماند.

 

نظرات بسته شده است.

Call Now Button