جراحی شکستگی بینی

جراحی شکستگی بینی

جراحی شکستگی بینی : بینی به دلیل عضو بیرون زده از بخش مرکزی صورت بسیار بیشتر از سایر اجزا صورت احتمال آسیب دیدگی و شکستگی دارد .مخصوصا برای آقایان که با انجام ورزش های سنگین همچون ورزش های رزمی و… مورد ضربه و آسیب به صورت قرار میگیرند . شکستگی بینی آسیب زیادی به چهره از نظر زیبایی وارد خواهد کرد و منجر به انحراف بینی و کجی بینی و یا برجسته شدن استخوان روی بینی یا قوز بینی خواهد شد.

جراحی-شکستگی-بینی

به علاوه ممکن است بسته به شدت آسیب دیدگی بینی فرد دچار تنگی مجرای تنفسی بینی شود و به سختی نفس بکشد که نیاز به جراحی و درمان بینی خواهد بود.
چنانچه بینی بر اثر تصادف و ضربه شدید شکسته باشد احتمال از بین رفتن و یا شکستگی غضروف نیز وجود دارد که جهت درمان میتوان از گوش یا دنده فرد، با مهارت جراح بینی متبحر، غضروف لازم برداشته و جایگزین گردد.
در زمان معاینه بینی شکسته ،دلیل شکستگی و زمان آسیب دیدن بینی باید به جراح بینی توضیح داده شود.به علاوه وضعیت سلامت جسمی و روحی بیمار مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
ممکن است سی تی اسکن و رادیوگرافی نیز جهت تشخیص بهتر مورد نیاز باشد که در این صورت تجویز خواهد شد.

سوالات متداول جراحی شکستگی بینی

  • میتوان همزمان با درمان و رفع نواقص بینی ، جراحی زیبایی نیز انجام داد این سوالی است که اکثر افراد با شکستگی بینی از جراح بینی مطرح میکنند.
  • از دیگر سوالات مکرری که مطرح میشود پرداخت هزینه جراحی توسط بیمه است در پاسخ به این افراد باید گفت که بیمه بحث جراحی زیبایی را متقبل نخواهد شد تنها در صورت اقدام جراحی های مربوط به شکستگی ، انحراف و از این قبیل را پرداخت خواهد کرد.
  • برخی نیز در ارتباط با مدت زمان بعد از شکستگی بینی سوال مطرح میکنند که چه مدت بعد از شکستگی میتوان جراحی بینی انجام داد یا جراحی زیبایی بینی همزمان انجام داد؟بسته به شدت آسیب دیدگی و میزان جا به جایی استخوان بینی زمان متفاوت هست . چنانچه آسیب دیدگی شدید و منجر به از بین رفتن غضروف و استخوان بینی شده باشد به سرعت جراحی بینی انجام خواهد گرفت.

 

درباره نویسنده

نظرات بسته شده است.