درمان شکستگی بینی

درمان شکستگی بینی

با در نظر گرفتن این موضوع که بینی در مرکز صورت قرار دارد ، آسیب پذیری استخوان بینی و احتمال تروما ( شکستگی بینی ) ، نسبت به سایر اعضا ، امری طبیعی است . شکستگی بینی در زیبایی ظاهری چهره فرد ، بسیار تاثیر گذار است و علاوه بر آن بروز اختلال در امر تنفس می باشد ، لذا درمان شکستگی بینی بسیار مهم است و باید توسط یک جراح ماهر و با دقت بالایی صورت گیرد .

درمان شکستگی بینی

ضرب دیدگی بینی به طور معمول ، در اثر زمین خوردن ، برخورد با اجسام و ضربه زدن توسط فرد دیگری ، اتفاق می افتد و درد سختی را به همراه دارد . در این شرایط شخص ، دچار خون ریزی و مشکلات تنفسی می گردد و بینی از درون و بیرون متورم می شود . حتی امکان بروز کبودی در اطراف چشم نیز ، وجود دارد . شکستگی بینی ساختمان غضروفی و استخوانی را تحت تاثیر قرار می دهد و در این صورت در تیغه بینی ، امکان دارد یک لخته خون موجب بروز اختلال در تنفس گردد .

برای درمان شکستگی بینی چه موقع به پزشک مراجعه کنید ؟

زمانی که به بینی تان ضربه وارد شد ، باید فوری به یک پزشک متخصص مراجعه کنید ، تا بینی تان مورد معاینه  و بررسی قرار بگیرد . برای پیشگیری از این که مشکل شکستگی بینی حاد شود ، اقدام های لازم سریع تر انجام شود . در صورتی که مردد بودید که دچار تروما ( شکستگی بینی ) شده اید ، به یک متخصص جراح سر و گردن نیز می توانید مراجعه نمایید . اگر در روز های اولیه به پزشک مراجعه کنید ، احتمال این که بتوان درمان فوری انجام داد ، بیشتر است ، ولی در صورتی که بعد از دوهفته اقدام نمایید ، احتمال اینکه مجبور بشوید تا چند ماه برای درمان شکستگی بینی و ترمیم بینی صبر کنید ، وجود دارد . لذا توصیه می شود با مراجعه به موقع و انجام پیگیری های لازم از بروز مشکلات و عوارض احتمالی پیشگی نمایید .

درباره نویسنده

نظرات بسته شده است.

Call Now Button