ورم بینی بعد از جراحی

ورم بینی بعد از جراحی

پس ازانجام عمل جراحی زیباییی بینی ، طی دو هفته تا 16 هفته بعد از آن بینی دستخوش تغییر خواهد بود و ورم بینی بعد از جراحی ، نیز کم کم از بین می رود و  به حالت طبیعی ظاهر خود باز خواهد گشت .

ورم بینی بعد از جراحی

پس از یک هفته تا ده روز  گچ یا قالب پلاستیکی ( اسپلینت ) برداشته می شود ، این که بینی متورم باشد ، یک امر کاملاً طبیعی است و به طور معمول در هفته دوم ، کبودی و تورم تا حد قابل قبولی کاهش خواهد یافت .

امکان دارد تا بینی شما ، تا مدت سه یا چهار ماه پف دار و متورم به چشم آید ، اما پس از آن جذب خواهد شد . لازم به ذکر است حدود یک سال زمان لازم است تا نتیجه کامل و نهایی قابل مشاهده شود .

در طول این مدت ورم بینی ممکن است باقی بماند ، به ویژه در قسمت نوک بینی و در بخشی که برآمدگی ناحیه استخوانی برداشته شده باشد . زیرا پس از برداشتن برآمدگی ورم این ناحیه بیشتر از سایر نواحی بینی خواهد بود و تا مدتی باقی خواهد ماند . اما نگرانی بیماران این است که این تورم همیشگی باشد .

تذکر مهم :

چسب زدن صحیح نوک و پل بینی تاحد زیادی به کاسته شدن ورم کمک می کند .

فشاری که چسب بر روی می آورد دو مزیت مهم دارد

موجب می گردد تا تورم ناشی از تجمع مایعاتدر بافت های بینی کاهش یابد .

فشاری که بر روی بافت های بینی می آید ، منجر به سازمان یافتن بافت های الیاف کلاژن ، در نواحی که بخیه زده شده است و در نتیجه کاهش تورم بینی را به دنبال خواهد داشت . چسب زدن بینی حتی تاشش ماه پس از جراحی نیز مثمر ثمر خواهد بود .

 

نظرات بسته شده است.

Call Now Button